Проти приватизації українських святинь виступила громадськість Кременеччини. Ініціативна група з представників політичних партій та громадських організацій заявила про готовність боротися за свої церкви.

Закон, який дасть право приватизувати низку об’єктів духовної спадщини українського народу, кременчан стосується безпосередньо. На території міста розташовані святині, які є в переліку даного документу і підпадають під його силу.

– Собор Богоявленський – 1760 рік. Корпус Чернечий – 1760 рік. Дзвіниця – початок ХХ століття. Собор святого Миколая – 1636 рік. Є келії Собору. А далі вже йде порядок об’єктів, які стосуються безпосередньо Почаївської Лаври та Києво-Печерської Лаври, – каже депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

Настоятель собору Преображення Господнього Української Православної церкви Київського патріархату, що у Кременці, вважає, що після церков влада візьметься за приватизацію палаців. Тому цей процес потрібно зупинити зараз. Сьогодні Лаври та інші об’єкти, що входять до документу, перебувають у користуванні певної конфесії і ніщо не заважає їй робити це й надалі. Проте українці та їхні нащадки знатимуть, що це надбання народу.

– І якщо наша дитина, яка не буде приналежною до тієї конфесії, зайде чи то в Почаївську, чи то Києво-Печерську Ларву, чи в Миколаївський Собор, – вона буде знати, що ніхто не має права сказати: «Розвернися, бо ти не того віросповідання». Я стою на території власності держави, я громадянин держави. І те, що я не того віросповідання, не дозволяє мене вигнати з церкви, – запевняє Протоієрей Володимир Буграк.

Присутні на зустрічі кременчани домовились про організацію масштабних громадських слухань. Свою підтримку у боротьбі висловили і місцеві ветерани Афганістану. Люди кажуть, у разі необхідності влаштовуватимуть багаточисельні акції протесту не тільки у Кременці, але й у столиці.

ІНТБ