Законопроект про вибори народних депутатів викличе серйозні дискусії після внесення його на розгляд парламенту, адже навіть в середині Партії регіонів не всі підтримують документ розроблений робочою групою на чолі з міністром юстиції. Таку думку у коментарі УНН висловив голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

.

“Навіть серед народних депутатів з Партії регіонів є такі, хто не підтримує цей законопроект. Це депутати, які розуміють, що не пройдуть до парламенту за новими виборчими правилами”, – наголосив експерт.

Загалом він прогнозує, що документ викличе дискусію у Верховній Раді. Найбільш суперечливим питанням стане прохідний бар’єр, який у законопроекті передбачено встановити на рівні 5%.

Що до шансів прийняття законопроекту вже під час цієї сесії, то експерт зазначає, що вони не дуже високі. Законопроект викличе серйозні дебати, але вони розпочнуться після оголошення офіційних висновків Венеціанської комісії.

“Розгляд законопроекту розпочнеться тільки після офіційних висновків Венеціанської комісії, засідання якої відбудеться тільки всередині жовтня. Якщо розгляд і голосування по законопроекту розпочнуться до офіційних висновків комісії то обіцянки влади в цьому питанні чого нічого не варті”, – наголосив експерт.

Крім того, О.Черненко не виключає, що Венеціанська комісія винесе до законопроекту багато суттєвих зауважень. Серед пунктів до яких ймовірно будуть зауваження експерт називає принцип формування виборчих комісій, за яким не гарантується однакове представництво всіх політичних сил, що беруть участь у виборах; нерівноправність кандидатів; умови штучного перешкоджання кандидатам під час реєстрації.

Експерт вважає малоймовірним, що всі спірні питання будуть зняті протягом цієї парламентської сесії. Не виключає О.Черненко, що цей законопроект взагалі не буде прийнятий.

Нагадаємо, лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що новий закон про вибори народних депутатів буде прийнято вже на цій сесії ВР.

В даний момент законопроект розроблений робочою групою на чолі з міністром юстиції, знаходиться на вивченні Венеціанської комісії, – повідомляє Експрес online.