Президентська партія нарешті визначилась з претендентом на посаду голови Тернопільської обласної ради. На засіданні фракції, яке відбулось у суботу 5 грудня, Степан Барна повідомив, що кандидатом від БПП буде теперішній заступник голови ОДА Віктор Овчарук.

Степан Барна і мегафонПерша частина зібрання відбувалася на одному з поверхів Білого дому, друга – за столом в ресторані “Хутір”, де “хлібосольне” керівництво області ділилося своїми планами щодо виборів.

Раніше ми розповідали, що причиною зволікання з першою сесією нової ради були вагання Степана Барни щодо власного висування в обласні спікери. Однак після гарячого австралійського клімату та консультацій у столиці Барна очільник області відмовився від цієї затії. Джерела в стані порошенківців стверджують, що у Барни не має впевненості у власній перемозі. Тому ставку зроблену на “темну конячку” зі списку Порошенка. Порівняно з потужними аграрними баронами 41-річний гінеколог за фахом Овчарук не має особливих досягнень. У Білому домі працює з 2008 року. Довший час був заступником керівника медичного відомства. В адміністрації Барни отримав підвищення до заступника голови ОДА. Злі язики пов’язують його “стрімкий злет” з інтересами тютюнового магната Андрія Яреми. Опоненти натомість дорікають Овчаруку “регіональним минулим” та корупційними скандалами в медицині. Активісти “відкопали” інформацію, що претендент в обласні спікери був серед “прислужників режиму”, які скаржилися на перешкоджання євромайданівцями діяльності ОДА. Незважаючи на ці та інші “кпини” має шанс стати противагою “свободівцю” Сиротюку, якого зголосилася підтримати “Батьківщина”.

В будь-якому випадку кандидатура Овчарука є своєрідним тестом “на вшивість” для місцевого політикуму. Під час виборчої кампанії більшість експлуатували тему вірності ідеалів майдану. Але вже щараз за попередніми даними готові підтримати кандидата від порошенківців місцеві укропівці, гриценківці та частина ляшкістів. Перші на Тернопільщині належать до сфери інтересів нардепа-кличкіста Ігоря Побера. За списком других і третіх балотувалися багато близьких до адміністрації Барни осіб. Зокрема, голова “кишенькової” громадської ради при ОДА Лариса Римар, чиновники часів Хоптяна Юрій Дзюбан, Богдан Яциковський та багато інших.