В Україні завершилася додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання-2012. Уже відомі результати тестувань з усіх предметів. У Тернопільській області тести складали близько семи з половиною тисяч учасників. Закінчилися також терміни оскарження результатів тестів. До другого липня спеціальна комісія у Києві розгляне всі апеляції, обіцяють організатори тестування. І саме з 2 липня розпочнеться прийом документів у вищі навчальні заклади України, – повідомляє TV-4.

Зовнішнє незалежне оцінювання учасники складали з 15 травня до 7 червня. Щороку тестування проводять у червні, проте цьогоріч організували його швидше через проведення в Україні “Євро-2012” з футболу. А кількість винесених на оцінювання предметів скоротили. У попередні роки їх було п’ять, цьогоріч – чотири. В Тернопільській області було створено дев’ятнадцять пунктів тестування. Організатори кажуть: загалом учасники з тестуванням впоралися. Вони були значно організованіші, ніж у минулі роки: вчасно приходили у пункт тестування і мали з собою всі потрібні документи. Новинкою ЗНО-2012 став металошукач, за допомогою якого учасників тестування перевіряли на наявність сторонніх предметів. Загалом до організації тестування в Тернопільській області долучилося близько тисячі педагогів. У Тернополі не лише складали тести, а й перевіряли виконане з англійської мови та української мови і літератури. На сайті Українського центру оцінювання якості освіти вже можна роздрукувати додаток до Сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання – інформаційну картку. А от шкала оцінювання тестових завдань цього року відрізняється від попереднього.

– Вона щороку змінюється. Тому що, очевидно, питання є складніші і простіші, і вони в певній послідовності складаються у тестовий зошит, тому вона не може бути аналогічна попередній. Як і результати не можуть бути аналогічні, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Вже з 2 липня можна буде подати документи у вищі навчальні заклади України. Цьогоріч прохідний бал із профільного предмета підвищили – зі ста двадцяти чотирьох до ста сорока балів. А подавати документи можна як і раніше у п’ять вищих навчальних закладів на три спеціальності у кожному. З собою слід взяти такі документи: атестат, сертифікати ЗНО, додаток до сертифіката, медичну довідку та шість фотокарток. До участі у конкурсі допускаються сертифікати і минулих років. Написати заяву та подати документи у виш можна буде також за допомою системи “Електронний вступ”. Триватиме прийом документів до 31 липня.

– З першого серпня починається зарахування до навчального закладу у три етапи. Перший триває з першого до четвертого серпня. Другий – з 5 до 7 серпня і третій – з 8 до 10 серпня. Ну, власне, з 11 серпня має бути наказ ректора по вищому навчальному закладу для того, щоб зарахувати на державну форму навчання відповідну кількість абітурієнтів, – зазначив Юрій Шайнюк.