14 травня у Львові у рамках круглого столу на тему «Як «зшивати» розділену Україну» була презентована ініціатива «Третя Українська Республіка».

Лидер украинской опозиции пишет письма из застенковСеред учасників круглого столу були як відомі політики і громадські діячі, так і молоді активісти, зокрема, Андрій Павлишин (Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Львів), Олег Кузан (ГО «Зарваницька ініціатива», Львів), Тарас Плахтій (ГО Центр розвитку української культури та самоорганізації, Львів), Тарас Возняк (Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, Львів), Тарас Стецьків (Громадська організація «Зарваницька ініціатива», Львів), Володимир Філенко (Ініціатива «Третя Українська Республіка», Харків), Ярослав Кохалевич (Комітет підприємців Львівщини), Павло Хобзей (віце-ректор УКУ), Олесь Старовойт (депутат Львівської облради), Андрій Соколов (Незалежна профспілка вчителів) та інші.

Юрій Луценко у своєму виступі наголосив на тому, що презентація «Третьої Української Республіки» розпочинається зі Львова, наступні етапи відбудуться найближчим часом у Харкові, Києві та інших містах.

За словами Луценка, метою Ініціативи «є створення нової держави з чітким планом дій».

«У мене був час подумати. Аудиторія була мала, але критична. І в Лук’янівській в’язниці в обмін на те, щоб я не наголошував на порушенні моїх прав, які були, я домовився з адміністрацією, щоб мені показали розстрільну камеру, і коли я там був, я побачив, що бетонна підлога в ній досі – масна. Мені так здається», – згадав політик і продовжив: «Якби знести «Лук’яна» і побудувати на його місці офісний центр, то він не встоїть. Він впаде, бо не той фундамент. Так от, новий рух має на меті створення нової держави, з новим фундаментом, який має бути побудований на чіткому плані дій», – наголосив Юрій Луценко.

Він також зазначив, що нова Ініціатива діятиме за принципом – від низів, почувши кожного.

«Ми не можемо зверху створювати такі конструкції, адже вони не спрацьовують», – зазначив Луценко.

Він також нагадав для порівняння, що у 2005 році «українці йшли за месією без жодного плану».

«Я переслухав всі виступи Ющенка на Майдані – це дитячі мрії. Наше завдання: план – виконавці – лідер. Тільки в такому випадку це щось змінить. А переможемо без плану, і що далі?!», – зазначив Луценко.

Завершуючи свій виступ на презентації Ініціативи, Юрій Луценко попросив вибачення за всі свої попередні помилки: «Я хочу попросити вибачення за себе і за всі свої помилки. Але зараз це нічого не змінить».

Нагадаємо, що на Тернопільщині Зарваницькою ініціативою займаються депутати облради Степан Барна, Володимир Болєщук та інші.