.

Понад сто експонатів представили на пересувній виставці-інсталяції “Рівновага” у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

.

Фотографії, картини, ікону для експозиції надали люди, які постраждали від нацизму та сталінізму. Є також малюнки дітей, створені під впливом розповідей жертв режимів, – повідомляє Gazeta.ua.

Спеціально для підготовки проекту організатори влаштовували зустрічі між старшими людьми та молоддю. Твори літніх людей розмістили на зовнішніх стінах зали, а “відповіді” молодих – на внутрішніх.

Як наголосив директор музею Степан Костюк, “люди пройшли Соловки, але все одно залишаються людьми”.

Керівник проекту “Рівновага” Ірина Пієвська розповіла, що ця акція не є політичною.

“Це не політична акція. Це історія держави. Нас врятують наші діти. Діалог потребує рівноваги”.

Проект здійснюється в межах програми “Місце зустрічі – діалог” фонду “Пам’ять, відповідальність, майбутнє”.

На одній стіні почепили великий білий аркуш. Сюди можна вписувати історії тих людей, що не увійшли до проекту. Назвали її “Стіна пам’яті”.

У рамках проекту також показали короткий документальний фільм “Рівновага жаху”. Це сповідь людей, що постраждали від тоталітаризму. Вони розповідали про те, як їх катували.

Зазначимо, проект “Рівновага” відбувається лише у п’яти містах України. Крім Тернополя, виставку вже показували у Києві та Чернігові. Опісля вона помандрує до Хмельницького та Миколаєва.