Тернополяни тепер падають і травмуються через ожеледицю і непосипані шляхи. Та кожен має право отримати компенсацію за шкоду, запевняє адвокат.

Приблизно по 50 тернополян падають на слизьких вулицях і тротуарах щодня і звертаються у травмпункт на вул. Шпитальній, повідомляє “20 хвилин”.

– Я йшов біля педагогічного університету по вул. Кривоноса, послизнувся і впав, – розповідає Мирослав Креса, якого кореспондент застав у травмпункті. – Почала боліти нога. До лікаря одразу не звернувся, бо думав, що наступного дня пройде. Але пройшло два дні, а біль все одно відчуваю. Тоді вирішив звернуться у травмпункт. Лікар ще не сказав точний діагноз, бо треба робити рентген. Мабуть, у мене розтягнення.

Головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський каже, що пізня зима вплинула на кількість хворих, які звертались у травмпункт. Адже у грудні було лише 30 пацієнтів за добу, а в минулі роки взимку ця цифра досягала 50 людей. Та коли випав сніг, значно зросла кількість звернень у лікарню.

– Зараз за добу в травмпункт звертаються 50 хворих. Із них потребують госпіталізації шість-вісім пацієнтів за добу, – каже пан Чайківський. – Серед травм і пошкоджень, які отримують жителі Тернополя, – забої, розтягнення, розриви зв’язок. Найчастіше звертаються із вивихом гомілкового суглоба.

Важчі травми, пов’язані із падіннями на снігу, – це переломи передпліч у типовому місці, які отримують, падаючи на долоню, та переломи кісток передпліччя.

– Частою травмою є перелом шийки кульшового суглоба у людей старшого віку, – продовжує лікар. – Старші люди отримують травми частіше, враховуючи певні вікові зміни організму.

А от із травмами, отриманими від падіння бурульок, як каже лікар, у травмпункт цього року ще ніхто не звертався. Навіть неподалік травмпункту – на вул. Федьковича – з будинку аптеки №132 звисають бурульки понад метрової довжини.

– Коли людина, отримавши травму під час падіння, не може самостійно пересуватись, то треба викликати швидку, – пояснює пан Чайківський. – Дуже часто людина, отримуючи травму, вважає, що вона не важка, а пізніше при обстеженні виявляється, що це не так. Інколи доводиться оперувати через тиждень після отриманої травми. Це створює додаткові труднощі як для пацієнта, так і для лікарів. Тому до лікарів треба звертатись обов’язково.

Медик радить взимку носити зручне взуття і бути дуже уважним при ходьбі. Особливо це стосується людей старшого віку, тому що в них більший ризик отримати переломи. Зима – дуже небезпечний сезон, наголошує пан Чайківський.

– На слизькій дорозі машини менш керовані, – говорить він. – Травми, які отримують внаслідок аварій взимку, – важчі. І якщо машина збиває пішохода, треба швидку викликати обов’язково.

Коментар

Василь Когут (54 р.), юрист:

– Людина, яка отримала значні травми внаслідок падіння на слизькому тротуарі, має право скаржитись у жек, який обслуговує вулицю. Який саме жек відповідальний за це місце, підкажуть в управлінні комунального майна. Якщо в результаті травми людина витрачає гроші на лікування або має якісь інші матеріальні збитки, жек мусить їй це відшкодувати. Якщо вони цього не роблять, треба звертатись до суду. Але у суді треба мати докази: довідку з травмпункту, чеки з аптек, фото з місця падіння і свідків, які можуть підтвердити, що дорога не була посипана піском. Треба подумати, чи раціональним буде ваше звернення до суду, адже треба платити судовий збір – 214 гривень.