Вихованців шкіл-інтернатів готуватимуть до дорослого і самостійного життя. Для випускників місцевих та обласних сиротинців проводитимуть тренінги та вчитимуть, як адаптуватись у світі, яке вирує поза стінами закладу, де вони виросли, повідомляє ІНТБ.

Зазвичай молоді люди покидають інтернат у віці від 14 до 18 років. Вони йдуть вчитися, працювати та будувати своє майбутнє. Такі підлітки не завжди пристосовані до умов соціального життя, тому стикаються з проблемами, які не в силах подолати самостійно.

– Випускники цих закладів частково скеровані не у правильне русло: нема у них підтримки, нема підтримки дорослого, ближнього. В Україні вже пішов такий термін «наставника». А в них немає старшої людини, яка їм допоможе правильно скерувати гроші, які йому будуть виплачувати. Немає в них навіть людини, кому їх доручити ці гроші, – розповів президент організації «Братерство сиріт» Володимир Мазур.

Вихідці з інтернату на старті самостійного життя не знають, як знайти роботу, приймати важливі рішення та вирішувати побутові проблеми. Молоді люди безпорадні в елементарних питаннях: не вміють куховарити та не орієнтуються, що і де купувати.

– У них, можливо, є якийсь вироблений у собі комплекс: усе тримають у собі і нікому нічого не розказують, або не мають з ким ділитися. Я вважаю, що ці тренінги повинні забезпечити відкритість. Можливо, і серед цих тренерів, психологів діти найдуть собі підтримку в них, – каже Володимир Мазур.

Представники організації «Братерство сиріт» відслідковують подальшу долю вихованців інтернатних закладів. Своєю діяльність вони не в силі змінити минуле дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Члени товариства намагаються підтримати та показати молодим людям те, що перспектива та надія є завжди.

– Підготовка до дорослого самостійного життя не полягає у тому, щоб дати дитині те, що написано законом – речі першої необхідності, згідно таблиць, списків. Ні. Підготовка ще полягає в тому, щоб дати базові орієнтири, знання і навички формування, – зазначив Володимир Мазур.

Формувати свідомість потрібно з дитинства, тому тренінги проводитимуть для майбутніх випускників інтернатів із міста Коропця, Бережан та селища Нове Село. Також до проекту залучили сиріт з Тернополя. 56 підлітків упродовж двох днів пройдуть курс по формуванню особистості, навиків спілкування та уникненню конфліктів.