Більше шістдесяти пожеж виникло на Тернопільщині у минулі вихідні через спалювання сухої трави. Швидкому розгоранню допомагав сильний вітер, тож вогнища з кількох квадратних метрів охоплювали гектари. Так необдуманий вчинок може призвести до непоправимого. Вогонь перекидається на ліси, лісосмуги, господарські приміщення. Від вогню страждають і люди, повідомляє TV-4.

Рятувальники закликають бути обережними з вогнем, перебуваючи на відкритій території. Якщо ж ви помітили загорання сухої трави, потрібно негайно повідомити за телефоном 101.

– Дуже прикрий випадок мав місце у Кременецькому районі, село Старий Тараж. Один із жителів, котрий спалював суху траву, отримав опіки другого і третього ступеня кінцівок, голови, туловища, потрапив у лікарню і помер. Статистика загибелі людей внаслідок спалювання сухої трави невелика. Однак цей факт показує, що є велика небезпека, – наголошує заступник начальника управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області Олег Балан.

Найбільше шкоди спалювання сухої трави приносить навколишньому середовищу. Це призводить до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач високої напруги, а також пожеж лісосмуг. Вогонь винищує все живе і загрожує поверхневому шару грунту, – знищує всі добрива та мінерали, а це призводить до неврожаю. І якщо минулоріч через спалювання сухої трави пожежі виникали найчастіше у квітні, то цьогоріч їх багато саме у березні. Пожежа з трави може перекинутися і на господарські будівлі. У суботу, 24 березня, через спалювання сухої трави загорілась недіюча ферма у Монастириському районі. Рятувальники радять, не випробовувати долю і не спалювати траву. До то ж такі дії – протизаконні.

– Відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення наступає адміністративне стягнення у вигляді штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів. Якщо це спалювання йде у заповідних зонах, то йде від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів громадян. Також стаття 245 Кримінального кодексу України передбачає найсуворіше покарання від 5 до 10 років позбавлення волі за спалювання сухої трави, якщо це привело до трагічних наслідків чи збитків у великих розмірах, – зазначив Олег Балан.