У сфері господарських паїв хочуть подолати корупцію. У цьому владі допоможе Закон України «Про державний земельний кадастр», впевнені в Головному управлінні Держкомзему Тернопільщини. Така система зонування наведе лад у процедурі оформлення паїв, – повідомляє ІНТБ.

.

.

– Кадастр включає в себе ряд відповідних принципів. Основне його завдання – наведення ладу в кількісному, якісному обліку землі, у веденні нормативної грошової оцінки, у визначенні економічної оцінки, зонуванні території. Тобто це весь комплекс відповідних державних заходів, – в. о. начальника головного управління держкомзему Михайло Воляк.

Із введенням у дію Закону для оформлення земельної ділянки не доведеться «бігати по кабінетах», зазначає Михайло Воляк. Необхідну процедуру можна буде пройти в місцевому органі земельних ресурсів.

– Якщо в минулі часи ті громадяни, які мали відносини до того чи іншого переоформлення права користування чи власності, змушені були бігти у філію центру Держкомзему, звідти – у відповідні територіальні органи, то на сьогодні ця процедура спрощена. Громадянин звертається з відповідною заявою у територіальний орган земельних ресурсів, де йому видається квитанція про оплату відповідної послуги, згідно якої він звертається. А всі решта функції виконуються державним органом територіальних земельних ресурсів, – каже Воляк.

Зекономити час на оформлення землі дозволять і чітко встановлені терміни процедури. Зокрема, реєстрація ділянки не повинна тривати довше 2 тижнів. Витяг даватимуть у той же день, коли ви звернулися у відповідні служби. Надати необхідну вам інформацію земельники повинні не пізніше 10-ти днів з моменту запиту.

Проте така оперативність у свою чергу відіб’ється на вашій кишені. Ціна за певні види послуг зросла у 5, а то й у 7 разів. Так, за витяг із Поземельної книги доведеться заплатити 71 гривню. А зареєструвати державний акт на землю коштуватиме аж 102 гривні.

Новий Закон також передбачає відміну державних актів на землю. Підтверджувати право власності тепер будуть свідоцтва, які ввійдуть у єдину в країні реєстраційну систему. Впродовж року органи земельних ресурсів повністю перейдуть із паперових на електронні носії, запевнив Михайло Воляк. Загалом, Закон «Про державний земельний кадастр» почне діяти із січня 2012 року.