Працювати нянями, касирами, консультантами чи вантажниками пропонують тернопільські роботодавці студентам у Тернополі. Причому той, хто хоче знайти додаткову роботу, може домовитися навіть про індивідуальний графік праці.

Різні види додаткового заробітку можуть знайти тернопільські студенти. Наразі вони отримують стипендії по 717 грн, – пише “20 хвилин”.

Студентка економічного університету Зоряна Скільська (17 р.) зараз заробляє 40 гривень на день. Вона знає, що є багато варіантів, де студент може підробити.

– Стипендію я витрачаю приблизно за два тижні, – розповідає першокурсниця. – Але залишається ще півмісяця, і треба, звичайно, десь підробляти.

Знайти роботу для студента в Тернополі не так легко, пересвідчилася Зоряна. У свою чергу кореспондент теж обдзвонив понад 20 потенційних роботодавців, які подали оголошення у “RIA плюс”. З’ясували, що більшість оголошень пропонують зайнятість на повний робочий день. Але є і винятки.

– Я телефонувала за оголошеннями у місцеву газету, мені запропонували роботу барменом в кав’ярні на вулиці Лесі Українки, – каже студентка. – Ще пропонували продавати косметику, ходити з каталогом та шукати клієнтів у вільний від навчання час. Заробіток у такому випадку – це лише процент від прибутку.

Натомість кореспондентові в одній з агенцій запропонували роботу координатора студентських програм. Робота – дистанційна, треба спілкуватися зі студентами.

Також ми переглянули оголошення в Інтернеті, на тернопільських сайтах.

– Знайшла оголошення про роботу нянькою. Платять 10 гривень за годину, – розповідає Зоряна. – Запросили мене познайомитись із дитиною однієї молодої сім’ї. Я прийшла. Дитина дуже гарна, але мама, молода жінка років 25, почала чомусь розповідати про свої інтимні стосунки з дівчатами. Я злякалась та більше їй не телефонувала.

Та коли студентка передзвонила всі оголошення, вирішила сама пройтися кафе, барами та нічними клубами і дізнатися, чи потрібні їм працівники.

– Багато де мені казали, що треба починати робочий день з 10-ї ранку, тому мені ці варіанти були дуже незручні, – продовжує Зоряна Скільська. – У нічному клубі запропонували працювати офіціанткою з 10-ї ночі до 5-ї ранку. Чотири дні на тиждень треба було працювати всю ніч і заробіток залежав від виручки з бару. Там можна було гарно заробляти, але мені здається, я всі пари проспала б.

Наприкінці дівчина вирішила пройтись крамницями та супермаркетами. У маленьких магазинах відмовляли на прохання влаштуватися на роботу. А ось у супермаркетах було багато вакансій. Їй запропонували працювати за гнучким графіком.

– Зараз я працюю в магазині сім годин на добу, – каже Зоряна. – Мені дають зарплату наприкінці місяця. За кожну годину сплачують шість гривень. Загалом за місяць наростає 900-1000 гривень. Щоб працювати на касі, треба мати 18 років, а мені ще не виповнилось. Тому я працюю консультантом на різних відділах, допомагаю людям вибрати товар.

До речі, як з’ясував кореспондент, для хлопців-студентів у Тернополі пропонують також роботу вантажника. Одначе по телефону розміри зарплати там відмовилися назвати.