З початку року обласна прокуратура направила до суду більше 50 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини. До кримінальної відповідальності за вироками суду притягнуто 71 особу. Серед них: 8 державних службовців, 7 міліціонерів, податківець, 4 посадовці органів місцевого самоврядування, 11 працівників лікувальних установ, у тому числі троє головних лікарів, 2 службовці підрозділів ЗСУ та інші.

Робота щодо виявлення фактів одержання неправомірної вигоди у великих розмірах, за словами прокурора Тернопільської області Олександра Мартинюка, триває. Наприклад, факт отримання хабара однією із сільських голів у розмірі 280 тисяч гривень задокументували у вересні. Гроші чиновниця отримала за те, що мала посприяти під час сесії сільради прийняти рішення на виготовлення технічної документації для передачі земельної ділянки у власність. Зараз це кримінальне провадження вже розглядають у суді.

Неправомірну вигоду в сумі 200 000 гривень та 1 000 доларів США отримав у жовтні працівника ГУ Держгеокадастру в області. Він мав допомогти підприємцю отримати дозвіл на розміщення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності. Корупціонеру обрали запобіжний засіб у вигляді тримання під вартою та визначили заставу трохи більшу за 200 тисяч гривень. Заставу хабарник одразу ж сплатив. Наразі триває досудове розслідування, посадовець відсторонений від займаної посади. Обласний прокурор зазначив, що незабаром обвинувальний акт у цьому кримінальному проваджені скерують до суду.

Олександр Мартинюк також прокоментував резонансні кримінальні справи порушені проти чиновників-хабарників.

– На стадії завершення кримінальне провадження стосовно депутата обласної ради, керівника одного із комунальних закладів, – розповів головний прокурор області. – Він отримав 30 тисяч гривень хабара за безперешкодне фінансування робіт з бюджету по утепленню будинків. Скоро йому винесуть обвинувальний вирок. У справі Вардинця нічого нового немає. Прокуратура займає принципову позицію стосовно його притягнення до кримінальної відповідальності. Як і раніше він перебуває на лікуванні і лікарі забороняють проводити з ним слідчі дії. Також він не може з’явитися до суду, щоб йому обрали запобіжний захід, тому чекаємо його видужання. В процесуальному плані ми зробили все що могли. Строків давності у цій справі немає. Рано чи пізно він буде відповідати за те, що вчинив. Рішення суду у справі стосовно колишнього заступника міського голови Камінського не можу коментувати. Прокуратура області немає до цієї справи відношення. Досудове розслідування здійснювали правоохоронні органи Міністерства внутрішніх справ. Обвинувачення у суді підтримувала Генеральна прокуратура. Я не знаю ні матеріалів кримінального провадження, ні його суті.

Ольга Трач

Фото автора