Дощова вода, яка тече зі стелі, потрапляє не тільки на працівників моргу, та, як би це жахливо не звучало, й на тіла з якими вони працюють, – пише “20 хвилин”.

– З останнім дощем, під час роботи обвалилась штукатурка, прямо мені за комір. – розповів завідувач відділу судово-медичної експертизи трупів Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи Олег Стецюк.

Тече вода

Морг на території обласної психоневрологічної лікарні — ззовні в жалюгідному стані, нарікають тернополяни. В середині “комунальна” ситуація ще гірша. Та всі проблеми скоро вирішать, запевняють відповідальні за приміщення.

В редакцію звернулась читачка, яку обурив стан будівлі.

– Я не знаю, що там в середині, але судячи з зовнішнього вигляду умови ненайкращі, – каже тернополянка, яка назвалась Вікторією Симко. – Штукатурка облетіла, а цеглини повипадали. Дуже гнітючий будинок. Там ж і морг, і збоку бюро ритуальних послуг, але все занедбане. Я розумію, що від клієнтів скарг нема, але це медичний заклад і рідним померлих не всеодно.

Кореспонденти навідалися в морг, аби перевірити інформацію. Ззовні будівля така як і описала читачка. Хотіли перевірити, яка ж ситуація в середині – не впустили, але працівники розповіли що в них не так.

– Проблеми є, – каже завідувач відділу судово-медичної експертизи трупів Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи Олег Стецюк. – Зі стелі, коли дощ, в прямому розумінні тече вода.

Набільше цюркотить над столом…де експерти працюють з тілами. Тобто дощова вода, як би жорстоко це не звучало, потрапляє не лише на працівників, а й на тіла.

– Тече по внутрішній проводці, потрапляє на світильник, тож і замикання може статись, – розповідає пан Стецюк. – З останнім дощем, під час роботи обвалилась штукатурка, прямо мені за комір.

Ми запитали пана Олега, чому ж заклад не ремонтують, бо ж в приміщенні моргу є і ритуальна службає, яка заробляє гроші.

– Це приватна структура, яка жодного стосунку до судово-медичної експертизи немає, – каже Олег Стецюк. – Направду я взагалі не знаю, чому вони там діють, бо морг — санітарний об’єкт, який повинен мати певні відступи, режим роботи, відповідати стандартам. А через цю прибудову з магазином та бюро ритуальних послуг, навіть нормальних умов виносу тіл немає. Люди часто їх асоціюють з нами, нарікають на вартість послуг. Але стосунку, повторюсь, експерти до них не мають. Наші працівники висококваліфіковані, освідчені та культурні люди. Всі розуміють: що таке горе, а тому ніякого бізнесу з нашого боку і бути не може.

“Морг — не наш”

Запитали й про те, чому бюро судово-медичної експертизи самостійно морг не відремонтує.

– Ми не маємо права ремонтувати, – пояснює Олег Стецюк. – Приміщення не наше, ми його орендуємо в психлікарні і згідно із законодавством не можемо туди вкладати кошти.

До керівництва обласної психлікарні звернулися й ми з запитанням чому, бодай косметичного оновлення не роблять і дах не відремонтують.

– Морг фактично не наш, в ньому працюють патанатомічне бюро, судово-медична експертиза, – каже виконуюча обов’язки головного лікаря Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Леся Косовська. – Проте приміщення оновимо і відремонтуємо. Вже є проектна документація, буде добудова, приміщення для людей, які зможуть в нормальних умовах почекати та забрати тіло. Думаю, що до кінця року відповідні роботи будуть проведені.

Тож, якщо ніяких форсмажорних обставин не виникне, скоро морг виглядатиме більш пристойно, а для тернополян створять належні умови.