З даною пропозицією до мера звернувся тернополянин Антон Марчевський. Також він і організував обговорення цього питання у соціальних мережах.

– Цього року продовжиться реконструкція набережної Тернопільського ставу. Ремонтуватимуть ділянку від Тернопільського замку до Надставної церкви. Щоб зробити цю частину набережною привабливішою, я надіслав звернення на ім’я міського голови з наступною пропозицією (далі – цитую звернення).

“У 1960-х – 1980-х роках на центральній набережній – на повороті, що між Тернопільським замком і Надставною церквою, – стояла скульптура матроса. З’явилась вона там, коли ще були пірси, де швартувались човни, яхти і прогулянкові катери. Згодом пірси розібрали, проте скульптуру залишили.

У 1980-х роках скульптуру матроса перенесли і встановили ліворуч готелю «Чайка», що біля так званої «Циганки». Там скульптура стоїть до сих пір. Причому вона в дуже хорошому стані. Однак місце розташування невдале – стоїть у самому кінці вулиці, серед дерев та кущів, досить далеко від набережної ставу.

Пропоную перенести скульптуру матроса на її попереднє місце – на поворот набережної, що між Тернопільським замком і Надставною церквою. Маю кілька аргументів на користь цього. Історичний: «Матрос» на центральній набережній колись був і його пам’ятає ціле покоління тернополян. Геополітичний: Тернопіль – морське місто, хоч і не знаходиться на березі моря. Адже у Чорному морі несе службу корвет, названий на честь нашого міста. Крім того, увага до Військово-Морських Сил України значно зросла під час захоплення Криму російськими військами. А нещодавно екіпаж корабля відвідав Тернопіль.

Тому встановлення скульптури матроса на центральній набережній стане знаковим – це означатиме вшанування героїзму та патріотизму моряків корвету «Тернопіль».

Для надання місцевості більшої привабливості вглиб озера можна спорудити пірс. Таким чином з’явиться ще одна точка для огляду скульптури матроса, Надставної церкви, Тернопільського замку та набережної. Також пірс може використовуватись для швартування човнів”.

Джерело: Тернопільська липа