Збройні Сили України входять у 2012 навчальний рік, який в українській армії проголошено роком фізичної підготовки і спорту та командира-лідера. До його початку залишилися лічені дні (розпочнеться 1 грудня) і у військах завершуються заходи спрямовані на підвищення рівня військово-професійних, педагогічних, правових та соціально-психологічних знань і навичок військовослужбовців.

У військових частинах, що дислокуються на Тернопільщині у цей підготовчий період працювали офіцери та генерали вищих штабів. Зокрема, у Тернополі, в 11-й окремій артилерійській бригаді перебувала група офіцерів армійського з’єднання з Рівного на чолі з першим заступником командира 13-го армійського корпусу генерал-майором Сергієм Наєвим.

Головна мета їхнього візиту – надання практичної та методичної допомоги командирам рот (батарей) з питань організації бойової підготовки, повсякденної діяльності, виховної роботи, зміцнення військової дисципліни та правопорядку і профілактики правопорушень.

– Командири рот (батарей) – це одна з найважливіших ланок в управлінській діяльності військової частини. Вони несуть основний тягар підтримання бойової і мобілізаційної готовності військової частини та підрозділів й відповідають за успішне виконання завдань повсякденної діяльності, – зазначив генерал-майор Сергій Наєв, звертаючись до командирів рот (батарей) артилерійської бригади.

Не меншої уваги цій категорії військовослужбовців приділяють і у військових частинах Тилу українського війська, до якого належить 777-й Бережанський полк матеріального забезпечення. Питання ролі офіцера – командира ротної ланки та їм рівних перебуває на особистому контролі начальника Тилу Збройних Сил України полковника Євгена Гороховського. Для надання допомоги офіцерам у Бережани прибув з Києва його перший заступник полковник Лендар Харахаліль, офіцер за плечима якого чималий досвід служби на командирських посадах як ротної ланки так і армійського з’єднання.

– Рота та йому рівний підрозділ – це та важлива ланка армійського організму, де відбувається становлення та вишкіл особового складу. Командири рот повинні усвідомлювати, що саме їхні підрозділи першими виконуватимуть завдання в особливий період. Тому одним із пріорітетних завдань командирів військових частин є підвищення рівня професійної підготовки офіцерів ротної ланки, їхніх навичок та умінь у всіх сферах життєдіяльності колективу та зміцнення авторитету командира-лідера цієї категорії, – зазначив полковник Лендар Харахаліль.

Перший заступник начальника Тилу ЗС України особисто провів з командирами рот практичні заняття з бойової підготовки, а під час тактичних летючок перевірив рівень підготовки офіцерів. Також кожному командиру роти і офіцерам призваним для подальшого проходження служби у військову частину було видано практичні рекомендації по системі управління повсякденною діяльністю та «Пам’ятку командирові», розроблені в Тилу ЗСУ.

В українській армії переконані що, ця ланка командирів є золотим фондом Збройних Сил України та майбутніми командирами полків і бригад. Адже командир роти і йому рівні відноситься до числа тієї невеликої кількості посадових осіб у війську, які приймають рішення і несуть персональну відповідальність за нього.

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора