У Мельнице-Подільській школі-інтернаті на Тернопільщині навчаються 100 хлопчиків із затримкою розумового та психічного розвитку. Ще в лютому цього року Борщівська районна прокуратура завершила перевірку у Мельнице-Подільській школі-інтернаті. Як наслідок – слідчі довели: одному із вихованців заподіяли легкі тілесні ушкодження.

Про це повідомили журналісти ZIKy.

За фактом порушили навіть кримінальну справу. Втім невдовзі її закрили. Тоді діти звинуватили працівників інтернату у тому, що підопічних нібито виховували гарячими прасками. Директор інтернату під час цілого слідства була на лікарняному, мовляв через чиїсь наклепи ледь не отримала серцевий напад. А от на початку літа, коли Галина Ципівник повернулася до сиротинця, діти знову почали скаржитися на побої.

«Написати мої вихованці не могли, оскільки я знаю, як вони пишуть. А те, що було у нас узимку. Той випадок, і преса нас показувала. І перевірки були. Є з прокуратури дві відмови. Що факти не підтвердилися. І ніяких термічних опіків не було. Хлопці легко навіювані. В них і такий діагноз, що вони легко піддаються навіюванню. Я думаю, що люди є зацікавлені, щоб зробити такий розлад у інтернаті», – розповіла директор Мельнице-Подільського інтернату Галина Ципівник.

Інші працівники інтернату підтримують керівника: діти не могли викласти свою думку на папері, ба навіть сформулювати їм не під силу.

«Я думаю, що самостійно написати, висловити думку, вони не можуть. В основному ми навчаємо їх, вони знають букви. Рахують, але, щоб логічно викласти думку. Вибачте, у нас всі діти з діагнозом. У них є розумова відсталість», – розповіла в.о. заступника директора Мельнице-Подільського інтернату Ольга Горболіцька.

Самі ж вихованці інтернату про побої розповідають різне. Одні на камеру просто бояться говорити, інші сформулювати своєї думки й справді не можуть. Втім ті інтернатівці, які власне і скаржаться на директора, говорять однозначно: їх тут б’ють.
Чого ж діти навіть у директорському кабінеті на того самого ж директора скаржаться, вихователі пояснюють просто: мовляв інтернатівцям подобається увага з боку телебачення. А спілкування із журналістами – для них лише гра.

Тим часом колишні працівники інтернату не на камеру переконують: у Мельнице-Подільському сиротинці дітей б’ють регулярно. До того ж використовують як дешеву робочу силу.

«Діти голодували у дитячому будинку. Діти у нас грижі мали. Був такий Саша. Вона (директорка Галини Ципівник. – ZIK) будувала в себе на подвір’ї другу хату (одна хата була. – ZIK). Вона використовувала там всіх дітей. Діти там у неї місяцями сиділи», – переконує колишня працівниця інтернату.

Колишні працівники стверджують: вихованці із інтернату освоїли мобільні телефони. Писати вони вміють дуже добре, і це таки діти скаржаться на директора. А в інтернаті немає ніякої дисципліни – сироти годинами блудять селищем. Хоча цей освітній заклад – закритого типу. Директора, кажуть, не карають, тому що жінка має своїх людей у міністерстві.

Мають екс-вихователі і серйозніші закиди до Галини Ципівник. Мовляв, директорка знімає гроші із пенсійних карток вихованців інтернату на власні потреби, якими діти можуть користуватися лише після 18-ти років. Коли ж сироти стають повнолітніми, їх нібито з порожніми рахунками одразу переводять до інших інтернатів, або психо-неврологічних диспансерів.

Скільки цього року перевели дітей із Мельнице-Подільського інтернату у Тернопільському обласному управлінні соцзахисту, повідомити відмовилися. Мовляв, начальник у відряджденні, і невідомо коли буде. Проте від міліції Борщівського району дізнаємося таке: «На даний час триває досудове слідство по цій кримінальній справі. Досудове слідство проводить слідчий Борщівського районного відділу міліції. Попередньо приймалося рішення щодо закриття кримінальної справи. Прокуратурою Борщівського району це рішення скасовано.Тому триває досудове слідство», – повідомив в.о. начальника слідчого відділення районної міліції Борщівщини Олег Грабчук.

За яким фактом чи статтею порушено нову кримінальну справу у міліції пояснити не змогли. Мовляв, це знає лише слідчий, а він у відпустці. Журналісти ZIKу стежитимуть за долями вихованців цього сиротинця, ми дочекаємося чиновників із відпустки і в наступних випусках повідомимо про хід розслідування.