Екс-депутат Тимошенко вимагав хабаря в тернопільського підприємця

09/04/2014 0
Розмір тексту:

Засновник дитячого табору «Зореструс» Ігор Мамус заявляє, що йому у відвертій формі пропонували дати 17% «відкату» за перемогу у конкурсі з оздоровлення дітей у літній період 2014 року.

ХабарТаку злочинну пропозицію йому висловив особисто в.о. директора обласного Фонду соціального страхування Василь Збриський. Для себе посадовець просив лише 2%, а решту 15% він мав зобов’язання передати у Київ для вищих органів. Ігор Мамус зі своїми діловими партнерами відмовився давати «відкат». Перемогу у конкурсі здобули табори, які запропонували набагато вищу ціну. А робота одного з найпопулярніших місць відпочинку «Зореструс» під загрозою.

Інформація про вимагання Василем Збриським «відкатів» у бізнесових колах побутує уже давно. Журналіст «Свободи» та один із керівників Штабу національного спротиву Віктор Мартинюк завітали недавно до керівника Фонду. Пан Збриський викликав міліцію і почав звинувачувати у блокуванні роботи відомства. Згодом він погодився спілкуватися. Правда чіткої відповіді на запитання про злочинні схеми так і не дав.

Збриський «пробив» мільйони

Минулого літа дитячий табір «Зорепад» у селі Струсів Теребовлянського району після тривалого простоювання відновив роботу. Новий подих для життя надали активісти мистецького формування «Коза». Один із керівників Ігор Мамус оголосив нову назву дитячого табору – «Зореструс». До виховного процесу залучили представників «Пласту». Досить ефективна рекламна кампанія та новаторський підхід одразу знайшли свою аудиторію і більшість батьків із задоволенням віддавали своїх чад на багатоденний відпочинок.

«Торік всі були у рівних умовах, – розповів засновник «Зореструсу» Ігор Мамус. – Тендера не було. Держава компенсувала батькам частину коштів, а це трохи більше 40 гривень від щоденної вартості. Ця сума покривала лише харчування. Порівняно з усіма іншими таборами ми оздоровили найбільше дітей. Напередодні сезону у «Зореструс» інвестували досить значну суму, на яку купили багато спортивних знарядь, відремонтували басейн та вдосконалили кухню».

Вкладати кошти у розвиток дитячої інфраструктури Ігор Мамус планував і цьогоріч. Та зустрічі на початку лютого з Василем Збриським поклали кінець усім задумкам.

«Розмови відбулися двічі на початку лютого у барі «Бункермуз», – сказав Ігор Мамус. – Василь Збриський повідомив, що є другом тодішнього міністра соцполітики Наталі Королівської і що «пробив» значні суми на оздоровлення дітей. Але легко виграти тендер не вдасться і потрібно ділитися з Києвом. Столиця попросила 15% від вартості, ще 2% – його інтерес. Я в це не повірив і сприйняв як дурну пропозицію. Розповів про це своїм партнерам і відповідно ми подали документи на загальних умовах. Наша ціна залишилася майже незмінною. Ми навіть зменшили на дві гривні, адже тендер – це той випадок, коли перемагає краща ціна. Та наші конкуренти, які торік цінили свої послуги від 95 до 100 гривень, цьогоріч підняли від 135 до 150. Відтак стало зрозуміло, що Збриський запропонував збільшити ціну путівок на 30-50%, аби він отримав частину коштів назад».

Антимонопольний комітет мовчить

Варто зауважити, що Василь Збриський справді значно збільшив об’єми фінансування на оздоровлення дітей нашої області. Якщо у 2013 році сума становила лише два мільйони гривень, то тепер підняли до 6,8 мільйона. На цьому підопічний Наталі Королевської (він є керманичем обласної політичної партії «Україна вперед!»), неодноразово наголошував, зауважуючи, що таке зростання допоможе оздоровити майже всіх бажаючих. І сума компенсації становитиме майже 90%. Торік, як зауважив Ігор Мамус, компенсували лише харчування у розмірі близько 40 гривень.

Окрім того, із збільшенням суми фінансування, зросла і значимість самого конкурсу із надання послуг для оздоровлення дітей.

«Цьогоріч уже мав відбутися конкурс. На жаль, це наше упущення, директор вчасно не подав усіх необхідних документів. І нашу пропозицію на тендері «зарубали». Визнаю, що законно. Хоча могли б піти на зустріч, адже ціна у нас була набагато кращою», – наголосив Ігор Мамус.

Василь Збриський, розповідаючи про оздоровлення дітей, хвалився процедурою тендеру. Пропозиції надавали відкрито. Конверти відкривали привселюдно. Розмова журналіста «Свободи» та Віктора Мартинюка з директором фонду відбулася ще наприкінці березня. Відтоді триває розгляд пропозицій. Та засновник «Зореструсу» вже не має надії на перемогу.

«Суть мого звернення до громадськості у тому, що відбувся злочин, – заявив Ігор Мамус. – Внаслідок змови Василя Збриського із представникам оздоровчих таборів держава втрачає щонайменше мільйон гривень. Насамперед таким фактом мав зацікавитися антимонопольний комітет. Адже ціну путівки раптово підняли. А названий орган повинен захищати інтереси держави і тендер мали відмінити. Цього, на жаль, не відбулося.

За результатами 2013 року наш табір вибрали найбільше батьків. А тепер наш табір залишиться без дітей. Встановивши ціну на рівні 130 гривень, нам вигідно було б брати участь у конкурсі навіть на умовах Збриського. Але не хочеться цього робити. Не хочеться нести хабарі. Мені соромно брати участь у цій нечесній грі».

P.S. Автор цих рядків неодноразово брав участь у спілкуванні одного із керівників Штабу національного спротиву Віктора Мартинюка з представниками колишньої влади. Чиновники ще й досі залишаються на своїх посадах. Вони чинять страшний спротив усім намаганням заставити їх залишити своїх нагріті крісла. Зокрема, відвертий бруд ллють на самого пана Мартинюка. Кінці цього бруду, якщо уважно проаналізувати, можна знайти в органах, які б мали боротися з нечесними чиновниками.

І мені вже неодноразово наполегливо пропонували не брати участі у так званих люстраційних процесах ініційованих Віктором Мартинюком. У минулі вихідні хлопці спортивної зовнішності намагалися пояснити, що може знайтись людина, яка готова заявити про її побиття. І винуватцем може стати журналіст «Свободи».

Андрій ВЕРБІЦЬКИЙ, Свобода

Від редакції: Додамо, що Василь Збриський зараз очолює обласну організацію партії Наталії Королевської “Україна вперед”. Раніше ж він був депутатом обласної ради від БЮТ.

  • Теги:

Додати свій коментар

Креатор буд

Опитування

  • Хто, на Вашу думку, стане наступним Президентом України?

    Результати

    Loading ... Loading ...