.

Нагадаємо, на останній сесії міської ради депутати затвердили Статут територіальної громади міста Тернополя. Складається він із дев’яти розділів, у яких чітко прописано, яким чином громадяни зможуть брати участь у прийнятті тих чи інших рішень, впливати на роботу органів місцевого самоврядування тощо. Робота над документом тривала майже два роки.

.

Наступне завдання для місцевої влади ознайомити із Статутом пересічних городян.

– Статут є для вільного ознайомлення в електронному режимі на сайті міської ради. У кого немає Інтернету, тим доведеться його надрукувати і таким чином розповсюдити серед людей. Я думаю, що ми зможемо домовитися із вузами про послуги волонтерів. Тим більш, є ряд громадських організацій, які у цьому зацікавлені і які долучаться, як до друку, так і до розповсюдження. Як варіант можна використовувати і послуги ЖЕКів. І правильним, напевне, буде, якщо кожен із депутатів на своєму окрузі донесе до мешканців, що є такий Статут, – розповів міський голова Сергій Надал.

До речі, Статут територіальної громади Тернополя має ряд відмінностей від аналогічних документів інших міст.

– Ми відрізняємося тим, що у нас закладена норма про представництво у соціальних мережах, чого абсолютно немає у інших. У нас закладена норма про громадську експертизу. Багато норм виписані набагато якісніше. Окрім того, тернопільський Статут набагато краще відпрацьований юридично, – запевняє керівник проекту Володимир Ханас.

Додамо, що досі Тернопіль входив до трійки міст, у яких не було Статуту територіальної громади.