Упродовж поточного року направлено до суду 27 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, за результатами розгляду яких судами притягнуто до відповідальності 31 особу, що майже удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

ХабарПро це повідомив в. о. прокурора області Олег Галицький.

Він відзначив, що найбільше корупційних проявів виявляється у сферах, пов’язаних з нарахуванням та виплатою бюджетних коштів, виділенням у власність або користування земельних ділянок, видачею дозвільних документів, здійсненням контрольних функцій.

Для прикладу, у січні викрито начальника відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції в отриманні неправомірної вигоди на суму 2 тисячі доларів США за сприяння у знятті арешту на приміщення СТО. Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і відсторонено від посади. За результатами розслідування кримінального провадження обвинувальний акт скеровано для розгляду до суду.

Також скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишніх керівників державного лісогосподарського підприємства, які у складі організованої групи разом з головним лісничим та директором товариства, зловживаючи службовим становищем, на підставі фіктивних актів виконаних робіт привласнили державні кошти в сумі понад 800 тисяч гривень.

Загалом, серед притягнутих до кримінальної відповідальності – 7 державних службовців-керівників підрозділів ОДА, виконавчої та реєстраційної служб, 4 міліціонери, податківець, 3 посадовці органів місцевого самоврядування, 9 працівників лікувальних установ, у тому числі – 2 головних лікаря та ряд працівників юридичних осіб публічного права.