13 квітня в кінозалі Українського дому «Перемога» активісти Громадського руху «Зарваницька ініціатива» відомі громадсько-політичні діячі Тарас Стецьків, Степан Барна, Володимир Болєщук та Олег Боберський презентували тернополянам документальну стрічку «Отець Кадило». У зворушливому фільмі йдеться про історію життя  греко-католицького священика Василя Шевчука, який під псевдонімом «Отець Кадило» три роки був капеланом (військовий священик, – авт.) Перемиського куреня УПА.

«Ми проводимо презентації по всій країні, щоб відновити та донести до кожного українця правдиву історію про наших героїв і на цих позитивних прикладах витворити загальнонаціональну громадську ініціативу», – розповів один із організаторів Зарваницької громадської ініціативи, екс-народний депутат  Тарас Стецьків. Таким взірцем громадський діяч бачить самоорганізацію національного руху у 20-40-х роках минулого століття у Західній, а до того – у Центральній Украї­ні.

Документальний фільм містить унікальні свідчення вояків УПА з сотень “Громенка” і “Крилача”,  а також колишніх парафіян о. Василя Шевчука. Сценарист та автор Тарас Бабенчук розповів про те, як збирали матеріали для майбутнього фільму та про невигадані історії з життя, якими ділилися очевидці тих далеких років. Зйомки фільму проходили на території України, Польщі, Словаччини і Канади. Саме в Канаді сьогодні проживає найбільше свідків життя і служіння Отця “Кадила”.

У стрічці йдеться про нелегку долю українського отця, його шлях до просвітництва та служіння на благо народові та Богу. Своїм словом він додавав життєвих сил воякам, а власним прикладом щоразу доводив, що й вмерти не шкода заради рідної землі та народу.

«Отець Кадило» – це історія однієї людини, котра здатна була пожертвувати своє життя задля проповідування Слова Божого, навіть в умовах воєнного неспокою та небезпеки. Отець Василь Шевчук  і в останні хвилини життя не побоявся зазирнути у вічі смерті, адже знав, що прожив життя хоч і недовго, але з Богом в серці та вірою, яку вселив в інших.