Цілком випадково мистецтвознавці країни, де сходить сонце, взнали про творчість всесвітньо відомого скульптора ХVІІІ сторіччя Іоанна Георгія Пінзеля. Відтак представники японської телерадіомовної корпорації NHK відвідали Львів, Тернопіль і Бучач та оглянули скульптури митця, – пише газета “Номер один”. 

.

Отож роботу над створенням документального фільму про життя і творчість основоположника нової експресивної пластики, названого мистецтвознавцями галицьким Мікеланджело, – Іоана Пінзеля – розпочато. Водночас триває підготовка робіт майстра до виставки у Луврі (Франція).

«Вже затверджено час експонування вернісажу: жовтень 2012 – лютий 2013 року, – зазначила дослідниця творчості І. Пінзеля, завідувачка відділу науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Віра Стецько. – Підготовлено матеріали для каталогу, який буде видано у Франції, триває обстеження робіт, котрі вирушать у закордонну «мандрівку». Скульптури, які зберігаються у фондах Тернопільського краєзнавчого музею, перебувають у доброму стані. Проте деякі, приміром рельєф «Святий Миколай» (ХVІІІ ст.), все ж потребують незначного реставраційного втручання. Оскільки в Тернополі немає професійних реставраторів по скульптурі, роботи відреставрують у майстернях Львівської національної галереї мистецтв».

У Тернополі творча група японського телебачення оглянула роботи Іоанна Пінзеля, що зберігаються у фондах обласного краєзнавчого музею. Особливо тележурналістів зацікавила скульптура «Алегорія Мужності», адже саме з нею пов’язане сенсаційне відкриття, зроблене науковцем музею Вірою Стецько: на плечі статуї вона відкрила зображення – вирізьблений автопортрет великого майстра.

Також японські телевізійники разом із пані Вірою відвідали Бучач – місто, де працював знаний скульптор і знаходилось родинне гніздо Миколи Потоцького, українського графа, фундатора та роботодавця більшості замовлень І. Пінзеля. Вони оглянули місця, де жив і працював майстер, вирізьблені ним придорожні статуї Яна Непомука і Богоматері (обидві зроблено у 1750 році), ратушу (1751 р.), Успенський парафіяльний костел. До речі, як відомо з архівів, саме тут, біля вівтаря Св. Тадея, Іоанн Пензель брав шлюб.

Також японська творча група побувала у селі Рукомиш, що неподалік Бучача. У місцевій церкві Св. Онуфрія зберігається статуя Св. Онуфрія, виготовлена скульптором на замовлення графа Потоцького. А вже незабаром розпочнуться зйомки та робота над документальним фільмом про Іоанна Пінзеля.