В Бучачі продовжується боротьба за церковні реліквії. Тепер громада міста Бучача просить допомоги у організації ЮНЕСКО, оскільки комісію з Тернопільської обласної ради вважають некомпетентною. А одного з членів комісії, Ярослава Пелехатого, начальника відділу містобудування, охорони пам’яток та нагляду за будівництвом управління архітектури та містобудування ТОДА, звинувачують у бедіяльності.

БучачЛюди написали листа до організації ЮНЕСКО у зв’язку з тим, що рішення комісії, що досліджувала церковні реліквії, їх не задовільняє. Громада вважає, що більшість її членів хочуть теж приховати факт того, що церковні цінності зникли.

– Вважаємо, що Тернопільська обласна рада належним чином не вжила всіх можливих заходів реагування і не дослідила наявність історичних цінностей, які повинні знаходитись в церкві святого Миколая. Бучацька громада вважає акт, складений комісією, знущанням чиновників над державою, – йдеться у листі до ЮНЕСКО.

Найбільше люди звинувачують тернопільського чиновника Пелехатого. За словами громади, саме він допустив , що церква не було на балансі будь-якої державної установи.

– Саме член комісії Пелехатий Я.О. винен у тому, що пам’ятка архітектури – церква св.Миколая в місті Бучачі не знаходилась на балансі і не знаходиться до цього часу в жодній державній установі, яка за законом повинна відповідати за збереження архітектурних цінностей. Ярослав Пелехатий має відповідати за свою бездіяльність. Вказана бездіяльність і призвела до втрати частини архітектурних цінноостей, – пишуть у листі.

 

Сергій Балуцький, Доба