Упродовж останніх років на Тернопільщині утримується стабільне санітарно-епідеміологічне благополуччя. За минулий рік в області захворюваність знизилась на 25%. Тобто, на понад 3 тисячі осіб захворіло менше, ніж за попередній рік. Така ж тенденція спостерігається і в першому кварталі цього року. Про це повідомив головний санітарний лікар області Степан Дністрян.

– Що стосується захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, то за останніх три тижні вона дещо зросла. Але вона є нижчою від епідемічного порогу удвічі. Після Харківської області ми зараз на другому місці за кількістю хворих на грип і ГРВІ, – повідомив епідеміолог.

Складною залишається ситуація у західному регіоні із захворюваністю на кір. На Тернопільщині загалом було виявлено чотири вогнища кору. Два із них досі на контролі санстанції. Це –  педагогічний університет і училище №1. Причиною поширення цієї хвороби епідеміологи називають невчасну вакцинацію.

– На 9 мільйонів було спалено у Сумській області в печах вакцини у рамках антивакцинальної пропаганди проти кору і краснухи. Це 2008 рік. Ця робота не була зроблена. А тепер пожинаємо наслідки. Хворіють в основному молоді люди15, 19, 29 років, – пояснив Степан Дністрян.

Не менше занепокоєння викликає на сьогоднішній день ситуація по сказу. Наразі вже зареєстровано 56 випадків сказу серед тварин. За останніх три роки від цієї недуги померло двоє осіб. Такого, наголошує Степан Дністрян, у нас не спостерігалося десятками років.

– В минулому році за цей період було тільки 2 випадки. Цього року, підкреслюю, вже 56. Треба щось із тим робити. Практично усе ми досліджуємо і лисиці, і куниці, і тхори, і хом’яки – все заражено на сказ. Відповідно, треба проводити дуже серйозну роботу, тому що є проблема захворюваності населення, – попереджає головний санітарний лікар.

Серед інших проблемних питань, на які треба негайно звернути увагу, це водопостачання. В області на сьогодні є 8% нестандартної питної води за бактеріологічними показникам і 13% за хімічними. Програма водопостачання населення, як державна, так і обласна, виконуються надзвичайно погано. Вода погіршується, а через це можуть виникнути серйозні ускладнення. Насамперед, у дітей.

– Ми переживаємо за здоров’я дітей. Тому що сьогодні тільки одна дитина із десяти закінчує школу здоровою. І здоров’я наших дітей кожен рік тільки погіршується. Це говорить про те, що надзвичайно великі комплекси робіт треба зробити і в оздоровчій кампанії, і в школах, і з водопостачання дітей, і харчування, і створення умов і так далі, – вважає Степан Дністрян.

Не менш гострою є проблема туберкульозу. Торік в області захворіло 20 осіб із так званих декретованих контингентів населення. Тобто, вчителі, лікарі, особи, що працюють з дітьми, працівники харчової промисловості. Турбує і ситуація із захворюваністю на СНІД. Перший випадок небезпечної недуги, до речі, на Тернопільщині був виявлений у 1992 році. Тепер щороку у нас виявляється до 150 випадків.