Перелік тротуарів, які будуть відремонтовані цього року в місті збільшили. Відповідні зміни та доповнення до «Програми реконструкції, капітального ремонту тротуарів у Тернополі на 2014-2016 роки» депутати затвердили під час сесії міськради 27 лютого.

– Зміни до програми вносяться у зв’язку з тим, що до переліку тротуарів, які будуть відремонтовані цього року внесені нові об’єкти, – пояснив Микола Лесів, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради. – На вулиці Морозенка відсутній тротуар, були численні звернення мешканців та органів Державтоінспекції, і ми включили цей об’єкт до титульного списку капремонту тротуарів. Зруйнований тротуар в районі ринку «Аляскатер». Необхідно відремонтувати зруйноване покриття тротуару на вулиці Гоголя – від Руської вниз до Пирогова та на вулицях Коновальця-Репіна – зі сторони костелу від проспекту Бандери до вулиці Репіна.

Усього в «Програмі» передбачена реконструкція та капітальний ремонт 47 ділянок. Найбільші ділянки, що потребують асфальтування та мощення тротуарною плиткою, розташовані на вулицях Хмельницького, Живова, Танцорова, Крушельницької, Вояків Дивізії «Галичина», Збаразькій, 15 Квітня, Лесі Українки, Слівенській, Карпенка, Бережанській, Микулинецькій, проспектах Злуки та Бандери. Деякі із перелічених ділянок уже відремонтували минулого року, а деякі тільки будуть ремонтувати у 2015 та 2016 роках.

Під час реконструкції або капітального ремонту асфальтове покриття замінюватимуть на бруківку. Зумовлено це тим, що квадратний метр бруківки, із врахуванням вартості виконаних робіт, обходиться дешевше, аніж заміна асфальтового покриття. У «Програмі» зазначено, що встановлення бруківки здійснюватимуть за новою технологією, на європейський зразок. Нова тротуарна плитка буде із різноманітними мозаїчними малюнками. Загалом, цього року на ремонти тротуарів у бюджеті міста передбачено 5 мільйонів 200 тисяч гривень.

Ольга Трач

Фото автора