Два місяці у Тернополі працює Логістичний центр допомоги бійцям АТО. За цей час волонтери центру не тільки зібрали багато коштів, речей, амуніції, продуктів і відправили їх на передову. Розрісся й сам центр. Тепер уже працює три склади: на вулиці Збаразькій,16, на вулиці Дністрянського, де приймають теплі речі та на вулиці Подільскій, 21, де приймають овочі. 

Відтепер у Логістичному центі працюватиме також юридична і психологічна служба.

– Я відстежую дотримання прав військовослужбовців, мобілізованих осіб, – розповів Володимир Шевченко, регіональний координатор Уповноваженого з прав людини ВРУ. – Якщо виникають проблемні питання, готовий допомогти. Люди на місцях звертаються, але не дуже активно, багато інформації про порушення йде з Києва. Тому прошу повідомляти про будь-які порушення, щоб ці питання можна було одразу вирішувати на місці. Наприклад, є випадки коли люди повертаються із зони АТО і виявляється, що вони були у відрядженні зовсім в іншому місці або по документах взагалі не є військовослужбовцем. Звертатися з подібних питань можна за телефонами: 096 700 39 55 та 400-200. Всі координати також є на сайті Уповноваженого Верховної Ради у розділі регіональні представники.

Ще одна важлива проблема, яка виникає під час війни – психологічний стан людей. Йдеться не тільки про військовослужбовців. У групу ризику тих, хто потребує психологічної допомоги, потрапляють близькі та рідні бійців.

– Не всі травми війни є видимі, але всі потребують зцілення, – зазначив Олег Гуковський, головний психотерапевт області. – На Тернопільщині для допомоги військовослужбовцям, які найбільше потерпають, об’єднали зусилля лікарі, психологи, психотерапевти, медичні капелани. Люди можуть звернутися у всі лікувальні заклади, і отримати кваліфіковану допомогу. В денному стаціонарі Тернопільської психоневрологічної лікарні, який я очолюю, щодня відбуваються заняття зі стрес-менеджменту, тобто навчання навикам саморегуляції у цей складний період. І військовослужбовці також проходять ці заняття. Короткі інформаційні виступи відбуваються також у Катедрі після вечірньої служби. Будемо також проводити просвітницьку роботу стосовно психопрофілактики, психогігієни щодо розладів, які можуть виникати, як у військовослужбовців, так і у всіх, хто переймається проблемами сьогодення. Це будуть методички з надання першої психологічної допомоги. Її можуть надавати не тільки фахівці, а всі хто оволодіє певними навиками.

У Логістичному центрі працює гаряча лінія: 097 205 50 55. За цим номером тернополяни можуть телефонувати з різних питань, пов’язаних із діяльністю Центру, в тому числі, якщо виникає потреба у юридичній або психологічній допомозі. До речі, роботу Тернопільського логістичного центру протягом місяця відстежували фахівці зі столиці. За результатами їхньої перевірки ОЗГ «Ядро» визнали організацією, яка заслуговує довіри, і внесли до переліку перевірених волонтерських організацій України.

Ольга Трач

Фото автора