Не зважаючи на те, що новообраний Папа в дуже добрих стосунках з УГКЦ, бо його першим виховатилем був українець за походженням Степан Чміль, я не бачу ніякої підстави для того, щоб він створив Патріархат УГКЦ, – вважає експерт з релігії Марко Путько

папа римський Франциск ПершийЯкби мене обрали на посаду Папи, то я б мав відповідальність перед всією Церквою, а не тільки перед УГКЦ. Бо якщо дати патріархат УГКЦ, то тоді французи, бразильці, іспанці, італійці захочуть своїх патріархатів. І тоді вся велика єдина католицька Церква розпадеться на дрібні шматки. Це є небезпечний шлях для розвитку подій у світі. І тому, я думаю, що на таке не піде навіть той Папа, який дуже прихильно відноситься до УГКЦ.

Діючий Папа він є посередині між реформаторами і консерваторами. Він більш центрист. І якихось великих змін він робити не буде, бо це небезпечно. І зважаючи ще й на те, що він вже людина доволі старшого віку.

Я думаю, що якщо Церква проіснувала 2000 років і вона зберегла єдність за рахунок свого консерватизму, то і тепер нічого швидко не вирішується. Усе має бути чітко продумано і зважено. Очікувати на якісь нововведення у найближчий час, думаю, не варто.

Щодо загально світової тенденції кризи релігійності, то секуляризм (відхід людей від Церкви) дійсно нині має в світі місце. Така тенденція є. Це пов’язано з великою урбанізацією, у зв’язку із тим, що відбуваються величезні міграції людей у світі.

Але для Церкви загрози це не становить. Цей процес вже триває більше, ніж 100 років і ніякої шкоди в ідеологічному плані, в догматизмі Церкві не завдав. Просто зменшується кількість віруючих. В Європі дуже багато позакривали Церков. Виняток у цьому плані хіба становить Західна Україна. У нас з 1990 по 2010 роки збудовано церков більше, як в усій європі разом взятій. У нас релігія на підйомі.