Тернопіль не одне десятиліття відомий в Україні і не тільки як зелене місто. Зима – час наведення порядку і в зеленому господарстві. У дворах дерева зараз підрізають підприєства, які обслуговують житловий фонд, тобто колишні ЖЕКи. Деревами і кущами в парках Тернополя займається управління парків. А дерева вдовж вулиць Тернополя – це компетенція дочірнього підприємства “Озеленення”. Там кажуть: дерева у Тернополі старі, а на нові грошей у Тернополя бракує. Міська влада проблему визнає і додаткові гроші знайти намагається, – повідомляє TV-4.

Фахівці підприємства “Озеленення” зізнаються: попри серйозне природоохоронне законодавство України і складну процедуру отримання дозволів на зрізку, дерев більше зрізають, як садять. Причина проста – дерева у Тернополі старі.

– Двадцять років нашій Україні, а ми ще ні одного дерева не посадили, тільки он того року дали нам трошки посадити – влада не має грошей. Колись садили – я вже 34 роки працюю – садили навесні і восени, а зараз нема фінансів, – розповів директор ДП “Озеленення” Микола Папірянський.

Проблему старіння зелених насаджень у міському управлінні житлово-комунального господарства визнають.

– Так, є така проблема. Цієї осені ми уже першу частину дерев висадили. Прийнята програма про охорону природного навколишнього середовища, де передбачена посадка дерев. Будуть відводитися нові території і на місці тих старих дерев, які підлягають, як аварійні, зрізці, чи вони старі, то ми будемо висаджувати нові дерева. Тобто є така програма, ми над тим працюємо, – каже начальник управління ЖКГ Тернопільської міськради Володимир Болєщук.

Втілити програму можна, якщо на це є гроші. І фахівці дочірнього підприємства “Озеленення”, і управління житлово-комунального господарства Тернополя визнають: і на підрізку, і на зрізку, і на нові дерева грошей надто мало, та міська влада обіцяє шукати кошти додатково.

– Минулого року на це було виділено 100 тисяч. Звичайно, цих коштів недостатньо. Цього року передбачено також тільки 100 тисяч. Звичайно, ми будемо шукати інші шляхи, бо цього потребують значно більше дерев,- зазначає пан Болєщук.

А щоб старі розлогі дерева не заступали в оселях тернополян денне світло, а гілля само не падало на проїжджу частину, дерева підрізають, тобто роблять омолодження крони.