Тернопільським міськрайонним судом винесено вирок стосовно організованої злочинної групи у складі трьох осіб, котрі шляхом оформлення фіктивних кредитних договорів з банком незаконно заволоділи кредитними коштами установи у розмірі 1 млн. 350 тис. грн. та 109 тис. 125 доларів США.

.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

Як розповіли у прокуратурі, директор однієї із київських авіаційних компаній в грудні 2008 року подав у Тернопільську філію одного з банків документи для укладення завідомо неправдивих кредитних договорів та отримання коштів банку за цими договорами, без наміру їх повернення. У свою чергу директор філії одного з банків разом із своїм заступником організували виготовлення та підписання необхідних документів щодо надання кредитів авіаційному підприємству під заставу депозитів трьох осіб, достовірно знаючи про відсутність згоди останніх на укладення договорів застави майнових прав на грошові кошти за договорами їх депозитів.

15 та 23 грудня 20008 року кредитні кошти у розмірі 1 млн. 350 тис. грн. та 109 тис. 125 доларів США поступили на рахунок авіаційно-транспортної компанії. Директор компанії вказані кошти перерахував на рахунки приватних підприємців-фізичних осіб та згодом отримав ці кошти від підприємців готівкою, використавши на власні потреби.

З метою укриття факту незаконної видачі кредиту 30 квітня 2009 року директор філії банку разом із заступником дали злочинні вказівки начальнику відділення банку про здійснення документального оформлення погашення кредиту, без фактичного надходження від вказаного підприємства грошових коштів у касу банку, що вона і зробила, приховуючи особливо тяжкий злочин.

Працівники банку та керівник авіаційного підприємства обвинувачені за ст.ст. 191, 364 та 366 Кримінального кодексу. Суд визнав їх винними у скоєні злочину та призначив міру покарання, залежно від міри участі кожного з них у протиправних діях, від 7 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов’язані із виконанням певних адміністративно-господарських чи організаційно-розпорядчих функцій на строк від 2 до 4 років.