Більше сотні любителів голубів з усієї України представили своїх пернатих друзів на ярмарку, що відбувся минулими вихідними у Тернополі.

.

Саме цього птаха називають посланцем миру. За легендою, грецький бог Зевс скасував свій військовий похід, коли побачив, що голубка в його шоломі знесла яйця.

Сьогодні голуби – невід’ємний символ закоханих. Кажуть, що пара білих пташок, випущених із рук молодят, принесе їм щастя у подружньому житті. В Індії птахів навіть офіційно наймають на роботу. 200 голубів у цій країні займають посаду поштарів. Голуби є практично у кожній країні, вони добре приживаються у містах, оскільки людей практично не бояться. У Європі щорічно проводяться перегони спортивних голубів та навіть створено Світову Федерацію Спортивного Голубівницва.

На виставці-ярмарку в Тернополі українські голубівники представили понад двох десятків порід птахів, серед яких як звичні для нас, так і екзотичні, – повідомляє ІНТБ.

– Я розводжу в основному декоративні породи. Павичі і статна птиця різних видів, як на мене, – це краса. Я займаюсь цим уже, можна сказати, з маленьку, років з 11-12-ти, напевно, – розповів голубівник Василь Мачинський.

– Чистопородних голубів важко вирощувати, тому вони і дорого коштують. Але наполегливість і праця завжди дають свої результати, – додає Михайло Оленюк.

Ціна одного голуба, представленого на ярмарку, коливалась від 20 гривень за звичайного сизого – до 200 доларів за рідкісні породи. Проте, крім голубів, тернополяни охоче купували більш одомашнених тварин – курей, качок та навіть кроликів, яких на виставці також було чимало.