Переможців фотоконкурсу «Читаймер успіху» нагородили 10 лютого у Тернопільській центральній міській бібліотеці. У конкурсі, який оголосили ще минулого року, могли взяти участь не тільки читачі бібліотек міст, а й будь-хто з тернополян. Головне, щоб на фотографії був сюжет, пов’язаний з книгою. Організатори отримали майже півсотні робіт від 18 учасників різного віку – від 6 до 18 років.

Переможців  обирали у  двох номінаціях: «Найоригінальніший сюжет світлини» та «Читаємо з друзями». Робота десятилітньої Ксенії Коваленко за оцінкою журі набрала найбільше балів у другій номінації. Адже на її фотографії читають не тільки мама і сестричка, а й домашній улюбленець.

– Я навчаюся у 19-тій школі, – розповіла дівчинка. – На конкурс я подала дві фотографії. На одній зображена розкрита книга зі свічкою, я вирішила, що такий сюжет буде цікавим. А другу фотографію я зробила коли ми з мамою, сестрою та собакою гуляли у парку. А сестра ще взяла книжку, і я подумала, що можна їх сфотографувати. Фотографувати мені дуже подобається – це так, як малювати, але малюється не на папері, а в розумі. Про цей конкурс я дізналася від керівника фотостудії при станції юних техніків, де я вчуся фотосправі. Читати я люблю, але мені більше подобається фотографувати.

Журі конкурсу визначило по три перші місця у двох номінаціях. У номінації «Найоригінальніший сюжет світлини» також стала світлина вихованки фотостудії при станції юних техніків Юліани Гордій. Вони і ще четверо переможців отримали грамоти і цінні подарунки. До шестірки найкращих увійшла і наймолодша учасниця конкурсу – шестилітня Дарина Кальчук. Дівчинка подала декілька фотографій зроблених за допомогою телефону. А друге місце у другій номінації їй принесла та, де тато і мама читають книжку разом з маленькими сестричками Даринки. Цікаво, що сама Даринка не тільки любить фотографувати, а ще займається у школі моделей і танцює.

– Учасники конкурсу мали показати, як люди читають, щоб привернути більше уваги до книги, – розповів Іван Пшоняк, голова журі фотоконкурсу, фотограф газети «Тернопіль вечірній». – Конкурс ми оголошували не тільки серед дітей, а й серед дорослих, але участь у ньому взяли діти і підлітки від 6 до 18 років. Роботи ми оцінювали за різними критеріями: відповідність тематиці, композиція, освітлення, і за тим, що дитина хотіла показати вибраним сюжетом. Фотографії були різні, ми вибрали найцікавіші і оцінили їх. До журі входило троє професійних фотографів, крім мене ще Микола Василечко та Василь Стрижко, і четверо представників інших сфер: громадський діяч, бібліотекар, письменник, чиновник, які оцінювали фотографії з точки зору глядача.

Свої призи для юних фотографів підготували також відомий майстер Василь Бурма і письменниця Ірина Мацко. Вони подарували переможцям власні книги. Інші учасники також отримали подяки та заохочувальні призи від організаторів конкурсу.

Ольга Трач

Фото автора