Більше 30 барменів зі всієї Західної України виборювали у Тернополі звання найкращого. Вони жонглювали пляшками, змішували напої і навіть робили сальто. А перед змаганнями — били посуд та пили заспокійливе.

Західноукраїнський конкурс барменів Bartender проходив у ТРЦ “Подоляни” 20 травня. Учасниками були як досвідчені бармени-флейрингісти, так і новачки. Перемогла все ж таки – практика, – пише “20 хвилин”.

Зі Львова, Хмельницького, Івано-Франківська, Луцька та Рівного з’їхалися бармени до Тернополя. Всього було 34 учасники. Змагання затягнулися на шість годин. Проте глядачі не сумували, адже й подивитися було на що і коктейлями безкоштовно пригощали. Змагалися бармени у стилі флейрингу. Методом жонглювання вони готували два коктейлі “Секс на пляжі” та “Зелена заздрість”. А також наливали пиво і заварювали каву. Дехто навіть умудрявся робити сальто із пляшками у руках.

Перед початком конкурсу учасники відшліфовували свої номери, тому прибиральниця мала трохи роботи. Щораз підмітала битий посуд. Проте організатори кажуть, посуду побили небагато.

Незважаючи на тренування, бармени-новачки під час змагань трохи перехвилювалися.

— У мене ще досі тремтять руки, — каже тернополянка Олеся Лещук (23 р.). — Хоч я перед конкурсом випила дуже багато заспокійливого, проте не допомогло. Напевне тому, що це мій перший конкурс. Дуже складно було зловити всі пляшки.

Олеся була єдиною дівчиною з-поміж учасників. Та це її не зупинило.

— Я відчуваю, що професія бармена — це моє, — додає дівчина. — І хоч я тільки вчуся, але думаю з часом у мене все вийде. Флейрингом займаюся лише два місяці.

Перемога дівчині не дісталася. Її виборов більш професійний тернопільський бармен Володимир Підгайний. Він прийшов на конкурс і як учасник, і як тренер. Свою професію хлопець не може описати навіть у двох реченнях. Каже — вона багатогранна.

— Бармен повинен вміти все – і правильно каву налити, і коктейль зробити, — каже Володимир. — Водночас він і як психолого, і як ілюзіоніст, циркач, акробат і багато іншого. Ця професія об’єднує у собі дуже багато вмінь. Вчитися бути професійним барменом треба все життя. Адже щоразу змінються тенденції, з’являються нові коктейлі, нові уподобання клієнтів. Це як мода. За нею не можливо встигати.