Близько тридцяти трьох тисяч мешканців Тернопільської області живуть із діагнозом – цукровий діабет. Кількість хворих, кожні десять років, подвоюється, кажуть медики. Недуга поширюється через те, що сучасне суспільство швидко розвивається. Шкідливі звички, фаст-фуди, нерухомий спосіб життя – це ті фактори, які викликають хворобу, – повідомляє ІНТБ.

Лікар-ендокринолог Надія Пасєчко розяснює: «Чим вищий рівень життя, тим більше цукрового діабету. Малорухливий спосіб життя, доступність легкозасвоюваних вуглеводів зумовлює порушення обміну речовин – це проблема не України, це проблема всього світу».

14 листопада 1923 року, відбулась революція у лікуванні діабету. В цей день презентували інсулін. Єдиний препарат, який допомагає та рятує організм хворих. Цю дату відзначають, як Всесвітній день боротьби з недугою.

– У нас сьогодні є маса пацієнтів, молодих людей, які захворіли в три-п’ять років, колять інсулін вже протягом двадцяти років, сьогодні вони успішно виходять заміж, народжують здорових діток, і це є живим прикладом ефективності інсулінотерапії, ефективності лікування цих хворих, – каже Надія Пасєчко.

Цукровий діабет поділяється на кілька типів. Та найпоширеніші серед населення – два. У першому випадку хвороба з’являється в ранньому віці і без ін’єкцій інсуліну люди не можуть жити повноцінно.

– Хворі на цукровий діабет першого типу – це молодий діабет – всі худнуть, їдять здавалося б багато, а втрачають масу тіла, – розповідає пані Пасєчко.

В другому випадку – на діабет хворіють люди, після сорока років. Здебільшого пацієнтами ендокринологів стають ласуни та ті, хто страждає від зайвої ваги.

– Порушення дієти, надмірне харчування, і як наслідок ласуни, товстуни – це другий тип цукрового діабету, – пояснює лікар-ендокринолог.

При діабеті другого типу не обов’язково колоти інсулін. Необхідним цей препарат стає на запущеній стадії.

Симптоми при цукровому діабеті бувають різні, кажуть лікарі. Втома, сонливість, постійне відчуття спраги та інше. Часто хвороба виникає через нервові стреси і депресію.

Для тих, кому психологічно та фізично важко «сісти на сувору дієту» та відмовитись від шкідливої їжі у торгових точках продають спеціальні ласощі для діабетиків.

На Тернопільщині зареєстровано три тисячі п’ятсот людей, які щодня колять інсулін. Згідно з державними програмами в Україні цей препарат видається хворим безкоштовно.