Літня жінка, виходячи з тролейбуса, впала і зламала стегно. На підприємстві “Тернопільелектротранс” кажуть, що у травмуванні постраждала винна сама. Та її син збирається звертатись до суду.

Пенсіонерка Рима Ткач травмувалала ногу, коли виходила на зупинці біля шостої школи. Вона тролейбусом поверталась додому із “Сонячного” масиву, – повідомляє “20 хвилин”.

– Був уже вечір, і тролейбус їхав у депо, – розповідає потерпіла Рима Ткач. – Пасажирів майже не було. Навіть не було кондуктора. На зупинці водій відкрив двері, але до кінця не зупинив тролейбус. Я поставила ліву ногу на землю і за інерцією впала.

Жінка каже, що самостійно піднятись вже не могла. Їй допомогли чоловік і жінка, які були на зупинці.

– Водій закрив двері і швидко поїхав, навіть не вийшов мені допомогти, – каже пенсіонерка. – А також нагрубіянив. Люди викликали мені швидку. У лікарні зробили висновок, що в мене перелом шийки лівого стегна.

Через декілька днів лікар сказав жінці, що їй потрібна операція.

– Сказали, що мене треба оперувати і це буде коштувати 15 тисяч гривень, – говорить пані Ткач. – Я вже на пенсії, держава мені виплачує 960 гривень, і, звичайно, грошей на операцію не маю. В іншому випадку, мені треба лежати і не вставати, поки воно само не зростеться.

Син Рими Ткач у той час, коли вона травмувалася, був на заробітках у Києві, тож йому довелось повертатись додому.

– Звичайно, що я змушений був залишити роботу і їхати доглядати маму, – каже Юрій Ткач. – Я одразу звернувся у “Тернопільелектротранс”, щоб вони розібрались з цією ситуацією і, мабуть, допомогли з лікуванням.

Чоловіку листом відповів директор підприємства “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх.

“Після проведення опитування водіїв та кондукторів встановлено факт випадку із літньою жінкою, – пише пан Мастюх у документі. – Водій, який працював в цей день на тролейбусі №96 на маршруті №11, під’їхав до зупинки “Шоста школа”, повністю зупинив тролейбус, здійснив посадку-висадку пасажирів, після чого розпочав подальший рух”.

Також він уточнює, що тролейбус був у нерухомому стані.

“Із середніх дверей вийшла жінка, яка, вже будучи на тротуарі, спіткнулась і впала, – продовжує пан Мастюх. – Їй допоміг піднятись невідомий чоловік, після чого вона самостійно пішла, тому швидку медичну допомогу працівниками підприємства та пасажири не викликали”.

На завершення директор додає, що вини водія у травмуванні Рими Ткач немає. Для роз’яснення інциденту син постраждалої шукає свідків цієї аварії і просить звертатись до нього за телефоном 0-68-321-78-99.

Очевидців шукають і співробітники обласної міліції. Тож усіх, хто бачив цю аварію, правоохоронці просять повідомляти за телефоном 27-12-91, повідомили у секторі зв’язків із громадськістю обласної міліції. Слідчі проводять додаткову перевірку за цим фактом. Після висновків судмедекспертизи міліціонери приймуть відповідне процесуальне рішення.

Коментар юриста

Денис Сакунов:

– ДТП могло бути тільки у випадку, якщо тролейбус рухався. Якщо це було так, то водієві може загрожувати кримінальна відповідальність – це статті кримінального кодексу №286 – відповідальність за ДТП з потерпілими або загиблими, частина 1, і стаття №135 – залишення в небезпеці, частина 1. У таких випадках у травмпункт викликають працівника міліції, який з’ясовує всі обставини, або подають заяву в міліцію. Її можна подати самостійно. Упродовж трьох або у деяких випадках десяти днів міліція робить висновок. Якщо він не на користь потерпілої, його можна оскаржити у суді, а також одночасно подати заяву в прокуратуру. Також потерпіла може вимагати через суд у “Тернопільелектротрансу” відшкодування матеріальних збитків, затрачених на лікування, і моральної шкоди у разі ДТП.