Тисячі тернополян штурмують філії польських банків щоб оплатити послуги візового центру, який розташованих на вулиці Танцорова. Поряд з ним у робочі дні неможливо запаркуватися і пройти у робочі дні. Збиткування банкірів з Кредобанку та Idea банк над клієнтами – тема для окремої публікації. На днях журналісти викрили “темну” сторону діяльності візових центрів.

Візовий центр Польщі у Тернополі відкриють 20 січняКриза в економіці та тотальне зубожіння змушує наших земляків шукати заробітків в ситій Європі. Виявляється, цим вміло користуються шахраї. Компанія, що обслуговує візовий центр, попри заяви про надійність та міжнародний статус має сумнівних власників.

З інформації на сайті, де громадяни реєструються на подачу візи відомо, що в Україні візові послуги начебто надає компанія “VFS Global Services”. “VFS Global Services” є відомою компанією, що надає візові послуги у 124  країнах світу, її засновник –  швейцарська “Kuoni Group”, акції якої торгуються на фондовій біржі.

Однак, як з’ясували журналісти юридично VFS Global не діє  в Україні, натомість під цією торгівельною маркою візові послуги надає приватне підприємство “Візовий Сервіс Центр”. При цьому кінцевим бенефіціаром українського ПП є зовсім не “VFS Global Services”, а – через складну структуру власності – офшорна компанія на карибському острові Кюрасао.

Експрес також встановив, що номінальним кінцевим власником ПП “Візовий Сервіс Центр”, а також підприємства на карибському острові Кюрасао в реєстрах зазначений латвійський громадянин російського походження Юрійc Байковс, який проживає у Ризі.

Журналісти видання зв’язалися з його батьком, що проживає в панельній багатоповерхівці в Ризі, а також з самим Байковсом, який є трудовим мігрантом та (як стверджує його батько) працює водієм в аеропорту в Лондоні. Обидва співрозмовники, за словами журналістів, говорили російською без акцента.

Юрійc Байковс не став спростовувати свій зв’язок з компанією, але відмовився відповідати на детальніші запитання без письмового звернення, пише Європейська правда

Нагадаємо, раніше польські експерти з’ясували, що компанія VFS Global, яка виграла тендер на організацію роботи пунктів прийому візових анкет в Білорусі, має зв’язки з колишніми функціонерами радянського КДБ.