Людина була, є і залишається в центрі уваги діяльності правоохоронних органів. Вона повинна відчувати себе захищеною  і твердо знати, що міліція завжди прийде на допомогу. Переважно на думці населення ґрунтуються нові критерії оцінки роботи, впроваджені у системі Міністерства внутрішніх справ. У міліції визнають, що думка людей сьогодні ще дуже далека від ідеалу.

– Результати і незалежних соціологічних опитувань, і результати опитувань, котрі проводять працівники центру зв’язків з громадськістю, поки що для нас невтішні. Але міліція, як і суспільство, ще не вийшло з такого хворобливого стану. Хоча ми на Тернопіллі виглядаємо дещо краще, ніж в цілому по Україні. Саме якраз завдяки такі об’єктивній громадській статистиці, чітко проглядається, де у нас є проблеми і недоліки. Якраз можна назвати це, що ми так встановлюємо наш “діагноз”. І я не рахую, що це біда. Головне з того, що кажуть люди, робити належні висновки і вживати адекватних заходів, – вважає начальник обласного управління внутрішніх справ Федір Бортяк.

За його словами, 2011-й рік був не простим для тернопільської міліції. До органів внутрішніх справ області надійшло 43 тисячі заяв і повідомлень від жителів Тернопільщини. А це – на майже 2 тисячі більше, ніж торік. У поточному році було зареєстровано понад 5200 злочинів, з яких третина тяжких і особливо тяжких.

– Ми не вважаємо це ускладненням оперативної обстановки. Незначний ріст зумовлений, насамперед, більш активною роботою оперативних служб у напрямках, визначених у цьому році пріоритетними. І пов’язані вони, зокрема, із виявленням злочинів у сфері економіки, незаконним обігом наркотиків та злочинів скоєних у складі організованих злочинних угрупувань, – повідомив на підсумковій прес-конференції Федір Бортняк.

Кожних три із чотирьох зареєстрованих злочинів міліціонери розкрили. Також у 2011 не було допущено таких резонансних злочинів як замовні вбивства, розробка і застосування вибухівки, вогнепальної зброї. Першочергову увагу місцеві стражі порядку приділили розкриттю тяжких злочинів. Насамперед, скоєних проти особи та її майна. Розкриті всі випадки тяжких тілесних ушкоджень із смертельними наслідками, всі зґвалтування, розбійні напади і вимагання. Із 20 вбивств було розкрито 19. Водночас цього річ майже удвічі збільшилась на Тернопільщині кількість побутових вбивств, зросла кількість вимагань, ДТП з важкими наслідками, більше скоєно крадіжок всіх форм власності, злочинів, які вчинили неповнолітні. Такий показник, за словами Федора Бортняка, залежить від загальної економічної ситуації, незайнятості молодих людей тощо.