Юні регбісти з 7 міст України виборювали можливість стати фіналістами країни з цього виду спорту. Команди з Києва, Одеси, Львова, Рівного, Франківська, Тернополя та Кременця вже другий день поспіль змагалися за звання найкращого у першому відбірковому етапі.

Президент Федерації регбі Тернопільської області Сергій Колесник каже, що багато людей вважає цей вид спорту жорстоким та небезпечним для дітей. Ця думка – хибна. Регбі стимулює, розвиває силу фізичну та духовну, вчить досягати висот у співпраці з командою, – передає ІНТБ.

– Це не жорстокий – це хороший, мужній вид спорту. А травм у нас менше, ніж у футболі. Діти міцними ростуть, сильними, порядними. Один за всіх має бути – і всі за одного. Я вважаю, що це один із найцивілизованіших, найсильніших видів спорту, – зазначає Сергій Колесник.

Самі ж діти, більшості з яких лише нещодавно виповнилось 13, кажуть, що для них регбі – не просто хобі, це – можливість самоутвердитись у житті. А такий контактний вид змагань дозволяє випустити всю негативну енергію на волю та самозахиститись у будь-якій життєвій ситуації. Діти вже точно знають, якими навиками має володіти справжній регбіст. Головне, кажуть вони, це сила та розум.

Регбі – не надто популярний вид спорту в Україні, але вже має чимало шанувальників серед підростаючого покоління. Виконавчий директор Федерації регбі в Україні Олександ Гула каже, що наші команди розвиваються дуже динамічно і мають усі шанси стати олімпійськими чемпіонами.

– З ігрових видів спорту в нас розвинений тільки футбол, а зараз, дякуючи серйозним вливанням, і баскетбол. А взагалі всі інші види спорту, наприклад волейбол чи гандбол, – на одному рівні. Регбі, я би сказав, серед інших видів спорту зараз найбільш динамічно розвивається, – каже Олександр Гула.

4 найсильніші команди – переможці двохденних змагань у Тернополі – виборюватимуть звання найсильнішого в Івано-Франківську вже у червні.