Сьогодні закінчується договір, укладений між Тернопільською міської радою і Малашівецькою сільрадою. Документом передбачено, що вивіз твердих побутових відходів на сумнозвісний Малашівецький полігон припиняється з 1 жовтня.

.

– На сьогоднішній день створена спеціальна комісія при обласній державній адміністрації, яка розглядає можливість виділення земельної ділянки під полігон. Там є певні пропозиції. До цього часу є погодження з Малашівецькою сільською радою, що вивезення сміття буде продовжуватись. Тобто, буде продовжуватися робота комунальних служб міста Тернополя по рекультивації земель Малашівецького сміттєзвалища. Свого часу міська рада на сесії прийняла рішення про виплату допомоги сільській громаді на соціально-економічний розвиток села і на оздоровлення. З міського бюджету було офіційно перераховано майже 700 тисяч гривень, – розповів міський голова Сергій Надал.

Нагадаємо, на початку вересня заступник міського голови Владислав Стемковський запевнив, що з 1 жовтня возити сміття у Малашівці припинять. Але, зауважує мер, з поважних причин  у ці плани довелося внести корективи.

– На жаль, те місце, куди ми планували возити, нам не погодили.  Одне із сміттєзвалищ, яке пропонувалось у Теребовлянському районі, воно не має дозволів на відповідну роботу. Тому від нього довелося відмовитися. Перший варіант теж був у тому ж районі.

Для тернополян головне, щоб не було сміття. Поки що є погодження із Малашівцями, що ми ще деякий час будемо вивозити його туди, поки йде робота комісії при ОДА. Але можете повідомити людям, що загрози із сміттям не існує. Проблема вирішена, – впевнено заявив Сергій Надал.

До слова, на сесії міської ради 30 вересня були внесені зміни до бюджету міста Тернополя на 2011 рік. 702 тисячі гривень передбачені на реконструкцію незавершеного будівництва споруд під сортувально-перевантажувальну станцію твердих побутових відходів на вулиці Об’їзній, 4А згідно із Програмою “Поводження з твердими побутовими відходами» забрали в управління ЖКГ.

– Ці кошти були попередньо виділені для потреб  КП «Екоресурси». Тоді, коли ми почали працювати з інвесторами, ми не знали, чи буде їхня умова про внесення грошових коштів, чи ні. Тому ми свідомо закладали 700 тисяч гривень, щоб у випадку необхідності, можна було їх використати. На сьогоднішній день є попередні домовленості, що їм достатньо буде, якщо міська рада внесе майно, будівлі і земельні ділянки. Тому потреби у цих коштах немає, – пояснив міський голова.

На сесії міської ради у п’ятницю також були внесені зміни до договору із Малашівецькою сільською радою. У документі замість слова «села» слід читати «сіл сільської ради», оскільки до Малашівецької сільради входить два села – Малашівці і Іванківці.