Відомий тернополянин загинув у запеклому бою на Харківщині в березні 2023 року.

Досі захисник вважався безвісти зниклим. Про це Суспільному повідомила його дружина Ірина Крупа.

“Було засідання Тернопільського міськрайонного суду 6 березня і на основі показів свідків та службового розслідування, його визнали загиблим. Рішення суду вступить в дію через місяць”, — сказала Ірина Крупа.

Любомир Крупа пішов захищати Україну в перший день повномасштабного вторгнення. Загинув в бою з окупантами 23 березня 2023 року на Харківщині. У річницю з дня загибелі захисника вшанують його пам’ять.

О 10-й годині відбудеться Свята Літургія за упокій душі воїна Любомира в Катедральному соборі УКГЦ в Тернополі, а о 12-й — панахида на Микулинецькому кладовищі.

Що відомо про Любомира Крупу

Народився Любомир Крупа 2 вересня 1975 року в селищі Велика Березовиця Тернопільського району.

Закінчив Тернопільський державний педагогічний інститут, історичний факультет за спеціальністю “учитель історії”. Навчався в аспірантурі у Тернопільському державному педагогічному університеті за спеціальністю “Історія України”.

Був одним із організаторів та першим головою студентського науково-пошукового товариства “Обереги”, координатором студентського дискусійного клубу “Діалог”, членом УНА-УНСО, культурно-просвітницького товариства “Вертеп”.

Педагогічну працю провадив викладачем, доцентом, проректором з виховної роботи у ПВНЗ “Тернопільський комерційний інститут” та викладачем Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Й.Сліпого.

У 2003 році захистив кандидатську дисертацію на тему: “Вплив митрополита Андрея Шептицького на суспільне і культурно-просвітницьке життя в Галичині кінця 19 – першої половини 20 століття” у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

У 2004 році став кандидатом історичних наук зі спеціальності “Історія України”. Автор 28 наукових статей, тез і публікацій.

У 2014 pоці Любомир Крупа був директором департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, з 2015 до 2020 рік – заступником голови Тернопільської обласної ради, депутат Тернопільської обласної ради 7-го і 8-го скликань та Великоберезовицької селищної ради.

Любомир Крупа з дружиною Іриною виховував двох синів.

Вічна пам’ять Герою.