Кабінет Міністрів України постановою №375 від 4 червня затвердив Порядок та умови надання у 2015 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню… Згідно з цим документом, з державного до обласних бюджетів має надійти субвенція у розмірі 2 мільярди 900 мільйонів гривень. Однак з 25 обласних центрів Тернопільщині перепаде найменше — усього 4 мільйони 251 тисяча. Для порівняння, торік розмір субвенції для Тернопільщини становив понад 134 мільйони гривень.

Крисак, ХомінецьКомунальники вже в шоці, адже тепер не знають, як гасити борг за спожиту електроенергію та сплачувати податок на додану вартість. Саме ці потреби зазвичай бодай частково, але покривала субвенція. Як бути тепер?

Та й чому власне таке трапилось, адже це тільки за часів Януковича Донеччина завжди отримувала найбільше. Цього разу її також “врізали чимало”. (Хоча, коли врахувати, що нині вона частково в окупації, то виникає питання: кого фінансуємо?) Виходить, практикою ручного розподілу коштів продовжує користуватись і післямайданівська влада. Розділяючи гроші, вона, схоже, не бере до уваги поданих областями розрахунків, не зважає і на їхні потреби. Інакше як пояснити, що Донеччині, Одещині та Києву перепали майже ідентичні суми – 333 млн 688 тис. грн. з хвостиком? “На око” влада між трьома областями розділила більше мільярда гривень, чи як?

Та, як з’ясувало TopNews, Тернопільщину держава обділила навіть не через це. Причина того, що область отримала найменшу в Україні за розміром субвенцію на погашення різниці в тарифах – звичайнісіньке недбальство тоді в. о. голови облдержадміністрації, а нині заступника голови ТОДА Івана Крисака. Саме він на початку року мав розрахувати необхідну суму субвенції та звернутися з відповідним клопотання до Кабміну про її надання. Як повідомили нам столичні джерела, цього Іван Богданович не зробив. Відповідно область отримала те, що залишилось. Простіше кажучи, пан Крисак кинув Тернопільщина на понад сотню мільйонів гривень. Хіба не так?

А ось прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у свою чергу, коли розібратись, кинув нинішнього голову Тернопілської ОДА Степана Барну, затвердивши постанову Кабміну та не внісши до неї правки щодо Тернопілля. А можливо, він взагалі цього документа ніколи й не читав, інакше просто не міг не звернути уваги на дисонанс сум.

Зрештою, маємо, що маємо. Цікаво тільки, як тепер з цього виплутуватимемось, адже не отримавши субвенції з держбюджету на погашення різниці в тарифах, комунальники просто не зможуть, до прикладу, бодай частково розрахуватись з енергетиками, а ті, як зазвичай, покарають їх відключенням від мережі енергопостачання. Постраждають у результаті пересічні споживачі, котрі матимуть перебої з газом, гарячою та холодною водою, опаленням.

1