Проблема сміття знову постала в Тернополі. Точніше, хвилює людей стан сміттєзвалища у Малашівцях. У справу в черговий раз втрутилися депутати.

Тернопільське сміття поки-що вивозять у МалашівціВже кілька тижнів депутат обласної ради, а також мешканець ближнього до звалища села, кричить про горіння сміття у Малашівцях, повідомляє ІНТБ.

«Димить! Одним словом «димить» перечеркується все. І люди здихати будуть скоро, як так буде робота проводитись по рекультивації», – каже депутат Тернопільської обласної ради Мирон Кузик.

Позафракційні ж депутати пригадали обласній владі проблеми зі сміттям 5-річної давності. Їх цікавить, чому досі немає обіцяної альтернативи для складування відходів.

«Що помінялося в тому, що експлуатація даного сміттєзвалища тоді облдержадміністрацією обмежувалася, а після 2009 р. вона знов продовжувала здійснюватися. Які заходи сьогодні вчиняються по тому, щоб відбулася рекультивація Малашівецького сміттєзвалища – раз, два – було відкрито новий полігон для сміття?», – запитує Степан Барна.

«Поясніть де, нам всім, як депутатам, де ця лінія і чого це питання ніколи не обговорюють! Забули? Не можна так», – наголошує Андрій Федуна.

За поясненням колег, вирішити проблему з Малашівецьким сміттєзвалищем ні за місяць, ні за рік не вдасться. Питання потребує змін відразу в кількох напрямках.

«Ця річ, про яку говорить пан Кузик, це є наслідок багаторічних, десятиліттями невирішених екологічних питань в Тернопільській області, ні по полігону, ні по схемах санітарної очистки, ні по очисних спорудах і т.ін. Це задавнені питання. Чому сьогодні так гостро стоїть питання по Малашівцях? Та тому що елементарно, сказав заступник голови інспекції, що немає власника, не виділена земля, не затверджено жодних схем вивозу і т.ін. Тобто це є питання велике», – пояснює Леонід Бицюра.

У міськраді підтвердили, що основна проблема відсутності нового сміттєзвалища – виділення землі під нього. За законодавством місце для складування відходів тернополян мала би віднайти міська влада. Проте ділянка не може бути розміщена в межах міста. А розпоряджатися землею навколо Тернополя – вже компетенція районної влади. То ж поки що міськрада рекультивує сміттєзвалище і намагається своєчасно ліквідовувати загоряння на ньому.

«Цього року, наприклад, виділено 900 тис. грн. на його рекультивацію. Це практично вся територія, крім зони, де йде висипка, вся територія покривається спеціальною висівкою, робиться така півкуля і відповідно закривається, щоб там вже виділення відходів не проводити. Хочемо загородити, хочем ужесточити проїзну систему, щоби все таки не було взагалі можливості проїхати іншим службам, крім наших спеціалізованих, і поступово йдемо до його закриття», – повідомив начальник відділу благоустрою та екології управління ЖКГ міськради Олег Соколовський.

Як відзначив пан Соколовський, проблема першочергова для міста вже не один десяток років. Але спекулюють нею політики лише напередодні чергових виборів.