Тернопільські свободівці взяли участь у акції «Ні розпродажу України!», яка вчора, 11 листопада, масово відбувалася по всій Україні.На Тернопільщині кілька сотень людей перекривали автошляхи державного значення у Чортківському та Збаразькому районах.

Таким чином учасники протесту висловлювали своє незадоволення законопроєктом, який скасовує мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк каже, запровадження ринку землі суперечить Конституції України, яка чітко визначає, що українська земля є власністю українського народу, а тому не може бути товаром чи предметом купівлі-продажу.

– Ми всі були свідками того, як влада запевняла, що обговорить законопроєкт про ринок землі з людьми. Вони їздять регіонами, але ще в жодній області ніхто не підтримав ініціативу розпродати наші території. Натомість влада вперто намагається продати те, чого не створювала. Депутати ВО «Свобода» та суспільство не розуміє таких ініціатив та не підтримує їх. У вівторок законопроект має виноситися на голосування у ВРУ, тому ми звертаємося до усіх народних депутатів, за яких голосували люди, з вимогою не підтримувати ці зрадницькі ідеї. Опитування, які зараз проводять різноманітні соціологічні служби, показують, що від 68 до 73 % жителів України не підтримують ринок землі, бо розуміють, що в теперішніх умовах власниками наших територій можуть стати як іноземці, так і учасники бандоформувань, терористи, які в складі так званих ЛНР, ДНР воюють проти української армії. За допомогою продуманих схем вони можуть отримати паспорт громадянина України і вільно купити землю, де забажають. Таким чином території, за які загинули тисячі наших військових і продовжують воювати, легко відійдуть у руки умовних Захарченка, Плотницького чи Мотороли,– пояснив Олег Сиротюк.

Окрім цього, Голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» додав, що учорашня акція була попереджувальною, але свободівці надалі підтримуватимуть аграріїв та селян у питанні захисту української землі як основи існування української нації.