В Італії з’явився новий податок, який деякі ЗМІ вже охрестили “податком доглядальниць”. Тепер всі, хто проживає на території Апеннін, повинні будуть платити в італійську казну за зарубіжну нерухомість. Як за віллу в Ніцці, так і за будиночок в Тернополі, повідомляє німецька DW.

Уряд Монті, намагаючись врятувати Італію від кризи, ухвалив пакет декретів, метою яких є наповнити казну. Серед інших пройшов і декрет про новий податок – Ivie. Він стосується всіх, хто проживає на території країни, а не тільки її громадян. Згідно декрету, все податкові резиденти Італії повинні заплатити 0,76% від вартості свого закордонного нерухомого майна.

Невідомо, чи замислювалися розробники нового податку про те, скільки власників іноземних квартир є італійцями, а скільки – іноземцями, для яких це перше і єдине житло у власності. Але закон різниці не робить – і ті й інші повинні платити.

Українська громада, одна з найбільших в Італії, цією новиною стурбована.

Виникає цілий ряд чисто технічних питань. Декрет передбачає обчислення податку на основі “ціни продажу, зазначеної в акті купівлі-продажу або, при його відсутності, від ринкової ціни нерухомості”. Але на пострадянському просторі частина житла була приватизована, тобто фактично безкоштовно передана державою. Або якщо квартира була придбана за кілька мільйонів тодішніх рублів, то як їх перераховувати в євро? І якщо робити оцінку ринкової вартості, то за чий рахунок запрошувати фахівця-оцінювача?

Втім, в уряді кажуть, що скоро має вийти ряд роз’яснень до декрету.

Нагадаємо, з 30 січня в Італії вводиться податок на видачу і продовження виду на проживання для імігрантів. До останнього часу при подачі документів на отримання або поновлення дозволу на проживання іноземці платили 72,12 євро. В цю суму входили послуги пошти, витрати на виготовлення електронного дозволу на проживання та державне мито. Відтепер іноземці повинні доплачувати до цієї суми при отриманні або відновленні документів 80 євро (якщо дозвіл на проживання видається на термін до 1 року), 100 євро (якщо дозвіл видається на строк від 1 до 2 років) і 200 євро за отримання або відновлення постійного дозволу. Так Італія вирішила боротися з нелегалами, що заполонили країну. У число нелегальних трудових мігрантів, яких через кризу готується депортувати влада Італії, потрапляє частина українських “заробітчан”.