У переддень 8-го березня тернопільські панянки вирішили підняти питання гендерної рівності. На черговому засіданні тернопільського прес-клубу вони дійшли висновку, що на Тернопільщині жінок недооцінюють.

– В цілому виборні і виконавчі органи влади десь спостерігається така тенденція на рівні 10-20% – це представництво жінок. І інша тенденція, що, чим нижчий рівень влади, тим жінок з’являється більше. І, особливо, депутатський корпус місцевих  сільських рад, там жінок переважає навіть понад 50%. Там, де є, почесті, регалії і доступ до ресурсів, там чоловіків більше. Доступ до роботи – там жінок більше, зауважила голова тернопільської обласної Асоціації жінок Лариса Римар.

Відтак у Тернополі буде втілений проект «Підвищення рівня обізнаності стосовно гендерної рівності серед мешканців області». Складатиметься він з декількох етапів.

– Ми будемо проводити два тренінги. Один – для журналістів для того, щоб правильно писати, публікувати. Потім ми також будемо моніторити ці публікації: наскільки у нашій області дотримуються питань гендерної рівності. Окрім того, будемо проводити дискусійні клубі. Вони будуть відбуватися щомісяця на теми: роль жінок в чоловічих професіях, про роль жінок у професіях, –  розповіла керівник проекту Анжела Кардинал. Але щоб дійсно виправити ситуацію жінкам спершу потрібно змінитись самим.

Я вважаю, що головна причина – це ми, жінки. Напевне, ми не так сильно хочемо її вирішити. Я пам’ятаю нашу розмову з представницею швецького парламенту, яка сама сказала, що вони самі це вибороли. І, звичайно, цей один проект не вирішить всієї проблеми. Це повинна бути лавина, це повинна бути кожен день робота, вважає почесна голова обласної Асоціації жінок Галина Решетник.

Додамо, що невдовзі громадські активістки організують фотоконкурс «Жінка в об’єктиві». Учням та студентам запропонують репрезентувати світлини, на яких будуть відображені реалії з життя жінок.