Обласна теренова гра для молоді «Легенда УПА» відбулася минулими вихідними в Теребовлянському районі, що на Тернопільщині. Це традиційний захід Молодіжного націоналістичного конгресу. Його започаткувало найстарше покоління МНКівців. Цього року гра відбулась усьоме.

.

«Цьогоріч виповнюється сто років з дня народження Михайла Сороки – уродженця Тернопільської області, очільника «Кенгірського повстання». Тож ми вирішили присвятити гру імені Михайла Сороки. Кожна команда мала підготувати творчий виріб на тему Михайла Сороки, який оцінюється», – розповіла писар теренової гри Ірина Вівсяна.

Голова Тернопільського обласного осередку МНК, комендант табору брав участь у цій тереновій грі. Він спочатку спробував себе в у «Легенді УПА», а потім очолив організацію.

«Коли я навчався у школі, я два роки поспіль брав участь у грі. Після того зацікавився молодіжним рухом. Пройшов довгий шлях: спочатку був учасником гри, потім – інструктором, минулого року – бунчужним. Цього року я є комендантом», – каже голова ТОО МНК, комендант теренової гри Віталій Вовк.

Окрім учасників, на тереновій грі є провід табору. Сюди входять люди, котрі відповідають за проведення та організацію «Легенди УПА». Вони слідкують, щоб учасники чітко дотримувались правил заходу. Свої обов’язки вони знають на «відмінно».

«Перш за все, необхідно забезпечити комфортне спілкування між нашим проводом та учасниками. Для надання допомоги в нас є такі посади, як, наприклад, інтендант, який має забезпечити учасників харчуванням, допомогти з наметами, підготувати територію, допомогти з пейнтболом», – пояснив член проводу табору Василь Мудло.

“Легенда УПА” – гра для учнівської молоді, метою якої є підготовка до служби у Збройних силах України. За два дні діти пройдуть кілька етапів, серед яких – пейнтбол, туризм, брейн-ринг, ватра знайомств і сама теренова гра. Однією з умов участі є вік від 14 до 16 років. Відтак, щороку в «Легенду УПА» грають нові учасники.

Мета теренової гри – показати історію України у практичному вимірі, кажуть організатори. Щоб діти зрозуміли, як жили українські повстанці, їхній побут і традиції.

Цього року участь у грі взяло 146 осіб із 13 районів області та Тернополя, – повідомляє телеканал ІНТБ.

Нагадаємо, нещодавно в області пройшла теренова гра “Гурби-Антонівці”.