Ні похмурий день, ані дощова погода не завадили вчора провести віче на горі Лисоня. Вже традиційно, організував його активіст «Зарваницької громадської ініціативи», депутат Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук. На Бережанщину з’їхалося чимало людей, в тому числі й громадські організації, зокрема «ПЛАСТ», «Молодий народний рух», «Зарваницька громадська ініціатива», «Комітет захисту української мови» та «Молода Просвіта». За словами ініціаторів зібрання, 23 травня, День Героїв, має стати для українців пам’ятною датою, адже в цей час справжні патріоти вшановують пам’ять борців за волю та незалежність рідної держави.

Болєщук, ЛисоняБолєщук, Барна, Петровський, Лисоня, Бережани– Лисоня стала знаною на українських землях як місце героїчної слави і болючих втрат Українських Січових Стрільців, – зазначив Володимир Болєщук. – Це святе місце, омите кров’ю наших борців, доказ незламності духу та звитяжності українського стрілецтва. Сьогодні наше завдання – передати наступним поколінням усі знання про славні сторінки історичного минулого українського народу і битва на Лисоні – яскравий тому приклад.

Перед початком віче представники духовенства провели панахиду в пам’ять про полеглих борців.

– Ми переконані, що допоки пам’ять про наших героїв не буде стерта, до тих пір й місце Голгофи та Воскресіння українського народу збиратиме довкола себе щораз більше небайдужих людей, – каже отець Василь Баглей.

Болєщук, Лисоня, БережаниПеред учасниками зібрання виступили також громадський діяч, народний депутат України 1-го демократичного скликання від міста Тернополя Володимир Колінець, депутат Тернопільської облради Володимир Петровський, молодіжний мер Тернополя, станичий станиці «Тернопіль-ПЛАСТ» національної скаутської організації України Любомир Шимків та активіст «Зарваницької громадської ініціативи», депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна. В свою чергу, організатори свята обіцяють зробити подібні заходи традиційними, адже наша земля є багатою на знакові місця, які обов’язково повинні стати символами героїзму для українців і на прикладі історичного минулого навчати молоде покоління бути справжніми патріотами.

Болєщук, Лисоня, БережаниЛілія КУЛЕНИЧ

Болєщук, Лисоня, Бережани