Падіння курсу гривні на 30 відсотків менш ніж за тиждень є наслідком реалізації фінансово-економічної політики НБУ, що діє за вказівками МВФ. Так оцінює ситуацію на валютному ринку народний депутат України, представник ВО «Свобода», Михайло Головко.

Головко Михайло«За місяць обсяг неповернутих банками кредитів, що були отримані від НБУ зріс на 12 млрд грн. На 1 січні банки заборгували 108 млрд, а на 1 лютого вже 120,4 млрд грн. Нацбанк як роздавав гроші «злиденним банкірам» так і роздає. Переважно через це курс гривні продовжує падати», – зазначає народний депутат.

За словами М.Головка, наприкінці лютого ситуація на валютному ринку була ускладнена тим, що «Нафтогаз» мав закуповувати валюту для розрахунків як з РФ так і постачальниками газу з ЄС.

«В останні тижні чи не половину всієї валюти скуповував «Нафтогаз». Скуповував, скоріш за все, за кредитні гроші, через брак власних. На цьому й гралися банки, розгойдуючи курс», – відмічає Головко.

Представник ВО «Свобода» зазначає, що якщо НБУ буде й надалі роздавати банкам гроші без застави, як це він робить з 16 лютого, то жодні адміністративні обмежувальні заходи не зупинять обвал гривні, а навпаки, сприятимуть її падінню.

«Гонтарєва й так зробила все можливе за для створення «чорного ринку» готівковою валюти через впровадженні обмежень на її купівлю. Зараз вона позбавляє банки можливості купувати валюти для потреб клієнтів та взагалі припиняє всі легальні операції з валютою на два дні, не зупинивши при цьому роботу міжбанку. В такій спосіб створюються умови для формування «чорного ринку» безготівкової валюти. Й всі ці дії, так само як і попередні обмеження, за словами голови НБУ, узгоджені з Міжнародним валютним фондом. Тобто падіння гривні це прямий наслідок роботи НБУ за вказівками МВФ», – узагальнює Михайло Головко.