Криза неплатежів і важка ситуація в країні привела агрокорпорацію “Мрія”, що належить сімейству Гутів з Гусятинського району на межу банкрутства. Скандали навколо колишньої сільськогосподарської імперії не стихають. Орендовану землю потроху розтягують конкуренти.

Валентин Хоптян та Іван ГутаУ “свіжому” рейтингу українських багатів про Івана Гуту і не згадують. Ще рік-два тому він посідав чільні місця серед ахметових, фітрашів та коломойських, а статки сягали 1 мільярда доларів США. У 2012 році бізнес Івана Гути оцінювали у 1,5 мільярда доларів. Все змінилося коли партнерами тернополялина стало, за наполегливими чутками, сімейство Януковичів. Після втечі екс-президента з країни справи у олігарха з Васильківців пішли геть недобре. Зараз завдання аграрія з Тернопільщини звести кінці з кінцями і не втратити бізнес остаточно. Лише у першому кварталі “Мрія” зазнала збитків у понад 200 мільйонів доларів. Не вщухають протести селян проти варварського нищення доріг обсласті та цукрових заводів.

У топ-сотні українських багатіїв за версією видання “Новое время” лише один виходець з Тернопільщини. Дмитро Фірташ зараз очікує рішення суду про екстрадицію до США під домашнім арештом в Відні. Його статки оцінюють у 1,4 мільярда доларів, що дозволяє йому займати шосту сходинку в рейтингу. Втрати уродженця Синькова Заліщицького району за рік оцінюють у -37%.

Чинний президент України Петро Порошенко посідає дев’яту сходинку  з статком у 816 мільйонів доларів.