Ділове видання Форбс провело дослідження щодо сплати податків українськими багатіями. Як виявилося, серед 10-ти найбільших донаторів казни три спортсмени і два вихідці з Тернопільщини.

Микола ГутаНайбільше податків з власних прибутків сплатив донецький бізнесмен Ринат Ахметов. У період з 2012 по 2014 рік його внесок склав майже 400 мільйонів гривень. На другому місці ще один виходець з Донбасу – Борис Колесников. У цій компанії опинився румунський тренер донецького “Шахтаря” Мірча Луческу. Він чесно, до копійки декларує українським фіскалам високу зарлатню, не маючи ні заводів, ні пароплавів. Не поскупилися для Батьківщини і боксери брати Клички.

Тільки на 2 мільйони доларів в гривневому еквіваленті розкошелився мільярдер родом з Синькова Дмитро Фірташ. Удвічі менше заплатив колишній власник аграрної імперії “Мрія” зареєстрованої на Гусятинщині Микола Гута. На 2012 рік припадав період фінансового розквіту сімейного бізнесу, який оцінювали у 1 мільярд доларів. Нині, після банкрутсва компанії Гути переховуються від кредиторів на екзотичних островах.

Лише 17 мільйонів гривень податку заплатив шоколадний король і майбутній презиент України Петро Порошенко. Він замикає чільну десятку.

Гута Микола, Форбс, Фірташ