За роки Незалежності наша область “виростила” лише одного власного, автентичного доларового мільярдера, який не приховує коренів, – Івана Гуту. До краху та банкрутства його компанію “Мрія”, оцінювали у майже 2 мільярди американських грошей.

Іван Гута відкрив крохмальний заводЇї у сімейства Гутів відібрали за борги кредитори з донецько-вінницьким корінням. Тривалий час екс-мільярдер, який кілька разів встиг побувати депутатом Тернопільської облради, поправляв здоров’я на елітній віллі в швейцарських Альпах. Юристи та посередники залагоджували питання про імовірне кримінальне переслідування в Україні та Європі.

Тепер, чистий, як сльоза, перед законом Іван Гута повернувся до рідних країв, щоб узятися “за старе”.  На минулому тижні, як пише “Економічна правда” він провів збори з мешканцями села Городниця (Тернопільська область), на яких оголосив про створення нової компанії ТОВ “Аграрна Городниця”.

“Займатися фірма буде зерновими, вирощуванням картоплі. Аредни плата за пай – 1 тонна пшениці, разова виплата за оформлення договору – 650 гривень або мішок цукру”, – повідомляє джерело.

При цьому, наголошується, що Гута планує залучати в село іноземних інвесторів.

Так, за словами джерела, заплановано вирощування баранів, 300 голів яких привезуть зі Швейцарії, розведення курей і вирощування винограду з метою розвитку виноробства.

Керувати даними напрямками буде нинішній завідувач свиноферми “Мрії” в селі Городниця Андрій Козак.

Також, за словами джерела, восени Гута почне намагатися повернути “Мрію”.

“Агрохолдингу “Мрія” поки не заважаємо нехай сіють і збирають урожай, але восени будемо активно виступати”, – переказує слова Гути джерело.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, “Аграрна Городниця” була зареєстрована 7 грудня 2015 року зі сумою статутного капіталу 1000 гривень. Засновником і підписантом фірми значиться Іван Гута, а керівником є Оксана Козак.

Нагадаємо, Інтерпол оголосив у розшук Миколу Гуту, який до серпня 2014 року займав посаду генерального директора компанії і вважався одним із власників. На сайті Інтерполу зазначено, що він розшукується через підозри в шахрайстві.

Агрохолдинг “Мрія” заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гутами. Микола Гута приєднався до Групи “Мрія” у 2002 році. Групою компаній “Мрія” фактично володіє Mriya Agro Holding Plc, яка зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу 80% кіпрської компанії володіє ще одна закордонна структура – HF Assets Management Limited, яка фактично належить сім’ї Гут. Мова йде про Івана, Клавдію, Андрія і Миколу Гутів.

Раніше повідомлялося, що Східнокарибський Верховний Суд 15 грудня почав ліквідацію мажоритарного акціонера “Мрії” – компанії HF Assets Management Limited.

Австрійська фінансова група Erste Group – один з кредиторів агрохолдингу – звернувся до суду 30 жовтня з проханням визнати банкрутом HF Assets Management Limited.

Група компаній “Мрія” потрапила в складне фінансове становище – в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становить близько 1,3 мільярда доларів.

У лютому 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.