Ревінням моторів, гучною музикою, співами та виставкою вишиванок у самому центрі міста запам’ятається тернополянам 27-28 серпня. Цьогоріч, можу сказати із впевненістю, Тернопіль святкує не День, а Дні міста.

.

Найбільшу увагу кожного тернополянина привертало за минулий тиждень невтомне будівництво-ремонтування у парку ім. Т. Шевченка: усі то насторожено спостерігали за руйнуванням дерев’яної альтанки на острівці Кохання та спорудженням нового архітектурного творіння на її місці, то дивувалися вазонам, що «виросли» на місці ліхтарів над ставом.

У той час у Бункермузі Микола Дмітрух «шаржував» над відомими тернополянами. Цього разу під пензель прославленого тернопільського художника  потрапили не лише Олеги,- Герман та Макогін, але й голови обласної ради та державної адміністрації,- Олексій Кайда та Валентин Хоптян, відповідно. Переглядає якісь сумнівні папери під робочим столом й Сергій Надал.

Микола Антонович каже, що на його дружні шаржі ніхто не ображається, а найважче намалювати красиву людину або ту в котрої шаблонні риси обличчя. Що ж до свого рекорду(шарж за хвилину), то, звісно, не проти побити власний рекорд.

«Серпневі дні є особливими для нашого файного міста Тернополя, бо власне тоді мешканці святкують і День Незалежності, і День міста»,- зазначив Сергій Надал навідкритті Чемпіонату Європи з водно-моторного спорту. Слово «файне» дещо сконфузило перекладачку, що стояла обабіч і намагалась дослівно перекласти на англійську кожніське мерове слівце, врешті, після невеличкої й незручної паузи,  у «beautiful Ternopil» (одразу згадалась пісня «Мертвого півня» про такі ж «beautiful Карпати») таки було неофіційно відкрито чемпіонат (чому неофіційно? А тому, що на офіційних заходах зазвичай  лунає гімн, цього разу, незважаючи на «свободівське» походження чинного мера, – славень так і не залунав).

Під час відкриття чемпіонату Європи із водно-моторного спорту, міський голова вручав відзнаки «найкращим тернополянам». Почесними громадянами міста стали і священнослужителі, і педагоги, і пожежники, й художники. Серед таких осіб серед нагороджених “опинилися” працівники податкової інспекції Тернополя.

Власне, все було б чудово на святі, якби вельми захмелілими не виглядали мужчини, що ще пополудні не випускали із рук стаканчиків із пивом, що «лилось рікою» із наметового пивного містечка у парку. У затінку поміж дерев можна було уздріти й міліціянтів, що теж прохолоджувалися за хмільними напоями, не звертаючи увагу на занадто веселі танці та співи у натовпі.  До слова, Надалу або сподобалась роль ведучого, або ж він теж встиг причаститись «Микулинецьким», бо аж тричі з’являвся на сцені: двічі відкривав чемпіонат та, поміж тим, вручав відзнаки почесним громадянам міста. Концертна програма була насиченою: спочатку публіку розігрівали тернопільські зірки,- пізніше голосистий гурт із  улюбленого грузинського міста міського голови, Батумі. Ввечері із пристані лунало рівненське «Ot Vinta!» та запалював натовп тернопільський «Highway».

Тим часом гул мотоциклів у центрі міста не вщухав, залізних коней припаркували біля Тернопільського замку, де вже заворожені вогняним шоу, тіснилися люди. У Тернопільському замку, тим часом, відкрили виставку фоторобіт із прекрасними закутками нашого рідного міста у виконанні найвідоміших краян-фотографів. Допоки барабанні звуки долинали з-під стін реставрованого велетня, на Театральному майдані співачка Lama тішила своїми співами тернополян. Поблизу Данила Галицького – ретро-кортеж, а на Сагайдачного – рок-н-рол. Бідолашні жителі міста буквально не знали, куди краще вирушити, – стільки подій водночас просто не було змоги відвідати.

Регулювальник, що чи не вперше, з’явився вчора на переході Замкової, аж впрів і вигукував до необачних пішоходів, котрі, мабуть, достеменно не знали, куди і коли рухатись: «Куди спішите? Я для чого тут по-вашому стою?»

Двадцять сьомого серпня у Тернополі було гамірно та по-справжньому гаряче, втім, це був лише початок: «Welcome to the beautiful Ternopil!»

Ірина Вихрущ